Biologia człowieka

Dzięki studiom na kierunku biologia człowieka można poznać poznasz zarówno biologiczne, medyczne, ewolucyjne, jak i psychospołeczne aspekty człowieka.

O studiach: Biologia człowieka

Absolwent studiów licencjackich kierunku biologia człowieka zdobędzie wiedzę dotycząca fundamentów nauk przyrodniczych (m.in. biologii, fizyki i chemii, geologii) i pokrewnych (m.in. archeologii), co wynika z interdyscyplinarnego charakteru biologii człowieka (antropologii fizycznej). Będzie umiał wyjaśniać i opisywać zróżnicowanie budowy i zachowań człowieka w czasie i w przestrzeni oraz złożone reguły funkcjonowania człowieka w społeczeństwie. Pozna podstawowe techniki pomiarów i obserwacji w pracowni i w terenie. Odbędzie interesujące praktyki związane z kierunkiem studiów, m.in. na wykopaliskach archeologicznych, laboratoriach medycznych, ergonomicznych, kryminalistycznych, w instytutach naukowo-badawczych.

Przykładowe przedmioty

Przykładowe przedmioty na biologii człowieka to: genetyka człowieka, metody antropologiczne w kryminalistyce, ergonomia, biologia śmierci, nowotworzenie – wstęp, antropopresja, ewolucja świadomości, osteometria i osteoskopia, somatometria i somatoskopia, psychologia społeczna, socjologia, parazytozy człowieka, podstawy immunologii, mikrobiologia, archeologia, ekologia behawioralna człowieka, etologia człowieka, prymatologia, a także wiele, wiele innych.

Po studiach

Perspektywy zawodowe:

  • pracownik archeologiczny,
  • pracownik w muzeum i laboratorium kryminalistycznym,
  • pracownik instytutu socjologicznego,
  • urzędnik statystyczny,
  • pracownik poradni medycznych.

Uczelnie, na których można studiować kierunek biologia człowieka

Informacje o kierunkach

Miasta, w których można studiować kierunek Biologia człowieka

Mogą Cię zainteresować

Ze względu na proponowaną tematykę studiów na tym kierunku zainteresować Was mogą także inne propozycje podobnych kierunków.
Przejdź do strony o studiach biologicznych w Polsce, tam znajdziesz również dużo ciekawych informacji.