Kierunki studiów Szczecinrodzaje studiów SzczecinStudiaStudia biologiczneStudia biotechnologiczneStudia Szczecin

Studia biologiczne i biotechnologiczne w Szczecinie

Kandydaci na studia biologiczne w Szczecinie mają naprawdę szeroki wybór. Studia związane z biologią to przede wszystkim propozycja kierunków na Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytetu Szczecińskiego.

Przykładowe kierunki to: GENETYKA I BIOLOGIA EKSPERYMENTALNA, MIKROBIOLOGIA. Na ZUT kierunek MIKROBIOLOGIA, BIOTECHNOLOGIA. BIOTECHNOLOGIĘ MEDYCZNĄ studiować można na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym. Poznaj lepiej studia biologiczne w Szczecinie.

Biologia na Uniwersytecie Szczecińskim

Studia na kierunku biologia, które prowadzi Uniwersytet Szczeciński, obejmują wiedzę z zakresu biologii ogólnej, opartej na fundamencie nauk matematyczno-przyrodniczych, z uwzględnieniem praw fizyki i reguł chemicznych. Studenci uczą się interpretować i opisywać zjawiska przyrodnicze na podstawie przeprowadzonych samodzielnie i zespołowo badań laboratoryjnych, terenowych i studiów literaturowych, z uwzględnieniem aspektów etycznych.

Perspektywy zawodowe – absolwenci znajdą zatrudnienie w:

 • laboratoriach (medycznych, farmaceutycznych, biotechnologicznych, badawczych, stacji krwiodawstwa, stacji sanitarno-epidemiologicznej),
 • zakresie edukacji przyrodniczej jako nauczyciele i specjaliści,
 • firmach farmaceutycznych i biotechnologicznych,
 • na uczelniach wyższych jako pracownicy naukowi i badawczo-dydaktyczni,
 • firmach i instytucjach realizujących zadania związane z ochroną przyrody i ekspertyzami przyrodniczymi,
 • firmach zajmujących się behawiorystyką i tresurą zwierząt.

Biotechnologia na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie

Biotechnologia to najbardziej interdyscyplinarny kierunek studiów na ZUT w Szczecinie, wykorzystujący wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych, rolniczych i technicznych. Kierunek ten łączy kompetencje technologiczne z umiejętnościami wykorzystania procesów biologicznych, organizmów żywych i ich składników na skalę przemysłową w produkcji zwierzęcej i roślinnej, ochronie środowiska, przetwórstwie i produkcji żywności, farmacji oraz medycynie.

Dzięki studiom na kierunku biotechnologia zdobędziesz aktualną wiedzę oraz umiejętności m.in. z zakresu mikrobiologii, genetyki, biochemii, biologii molekularnej i nanobiotechnologii. Nauczysz się wykorzystywać metody laboratoryjne oraz narzędzia inżynierskie pozwalające na wykonywanie technicznych zadań o charakterze biotechnologicznym. Zdobędziesz również wiedzę z zakresu prawa, zarządzania i ekonomii, przydatną w tworzeniu i rozwoju własnej przedsiębiorczości.

Perspektywy zawodowe:

 • przemysł rolno-spożywczy,
 • przemysł chemiczny,
 • przemysł farmaceutyczny,
 • przemysł kosmetyczny,
 • przemysł medyczny,
 • laboratoria diagnostyki molekularnej,
 • instytucje zajmujące się ochroną środowiska,
 • placówki wykorzystujące technologie inżynierii genetycznej,
 • jednostki naukowo-badawcze.

Biotechnologia medyczna na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym w Szczecinie

W toku studiów na kierunku biotechnologia medyczna, który prowadzi PUM w Szczecinie, studenci zdobywają wykształcenie m.in. z zakresu genetyki, nowotworów oraz farmakologii. Otrzymują wiedzę i umiejętności dotyczące molekularnych podstaw chorób, modeli laboratoryjnych, projektowania i wykonywania modyfikacji genetycznych na materiale biologicznym oraz analizy i interpretacji danych uzyskanych w badaniach naukowych.

Perspektywy zawodowe:

Po studiach zostaniesz biotechnologiem/biotechnolożką. Oznacza to, że możesz podjąć pracę w wielu firmach zajmujących się badaniami z pogranicza medycyny i biologii eksperymentalnej. Bez problemu znajdziesz zatrudnienie również w przemyśle chemicznym, farmaceutycznym lub w innych jednostkach naukowo-badawczych. Biotechnologowie zakładają również własne firmy specjalizujące się w tematyce uprawy roślin, czy hodowli zwierząt.


Uzyskaj szczegółowe informacje o kierunkach z tego zakresu, dostępnych dla kandydatów na studia w Szczecinie:

Kierunki studiów biologicznych i biotechnologicznych w Szczecinie 2024

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia biologiczne Szczecin. Interesujesz się biologią, genetyką, mikrobiologią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia biologiczne w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Szczecinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Szczecinie:

Studia w Szczecinie

Kierunki studiów w Szczecinie

Rekrutacja na studia w Szczecinie

Uczelnie Szczecin

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia