Kierunki studiów WrocławnewStudia biologiczneStudia biotechnologiczneStudia ścisłeStudia WrocławTop studiaTOP Wrocław

Biotechnologia we Wrocławiu

Jeśli wybierasz się na studia we Wrocławiu i szczególnie interesuje Cię biotechnologia, to lektura tego artykułu rozwieje prawdopodobnie wszystkie Twoje wątpliwości!

Gdzie studiować kierunek biotechnologia we Wrocławiu?

Studia na kierunku biotechnologia znajdziesz na wrocławskich uczelniach publicznych. Mają go w swojej ofercie Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Wrocławski oraz Politechnika Wrocławska.

Czy warto studiować biotechnologię?

Studenci w trakcie studiów na kierunku biotechnologia otrzymują wiedzę z zakresu przedmiotów podstawowych między innymi: matematyki, chemii i fizyki, a także przedmiotów kierunkowych takich jak: inżynieria komórkowa i genetyczna, inżynieria białek czy wykorzystanie mikroorganizmów w procesach biotechnologicznych.

Absolwent tego kierunku jest przygotowany do pracy w firmach, w których produkcja oparta jest na bioprocesach, szczególnie w zakładach przemysłu farmaceutycznego, spożywczego czy chemicznego.

Biotechnologia na Uniwersytecie Wrocławskim

Jeśli wybierzesz studia na kierunku biotechnologia, które prowadzi Uniwersytet Wrocławski, możesz liczyć na interdyscyplinarność wiedzy i umiejętności oraz zajęcia w nowym i doskonale wyposażonym kompleksie edukacyjno-badawczym Wydziału Biotechnologii UWr.  

Uczestnicząc w wykładach i seminariach, a przede wszystkim w prowadzonych w małych grupach zajęciach laboratoryjnych dowiesz się więcej o strukturze, funkcji i regulacji aktywności cząsteczek biologicznych. Poznasz zaawansowane techniki biochemiczne, biofizyczne i mikroskopowe, metody biologii molekularnej i inżynierii genetycznej, nauczysz się prowadzenia hodowli mikroorganizmów i kultur tkankowych.

Absolwenci biotechnologii na Uniwersytecie Wrocławskim mogą pracować w firmach biotechnologicznych i farmaceutycznych, w laboratoriach służby zdrowia i przemysłowych, w placówkach naukowo-badawczych i wdrożeniowych. Biotechnolodzy są specjalistami poszukiwanymi na rynku pracy zarówno w kraju, jak i za granicą. Możliwa jest kontynuacja kształcenia na studiach magisterskich.

Biotechnologia na Politechnice Wrocławskiej

Biotechnologia, którą proponuje Politechnika Wrocławska, to studia zapewniające zdobycie gruntownej wiedzy biologicznej i chemicznej, niezbędnej do zrozumienia i opisu procesów biochemicznych i biotechnologicznych, w szczególności w zakresie inżynierii bioprocesowej, biochemii, biologii molekularnej i inżynierii genetycznej, enzymologii, chemii bioorganicznej, analityki medycznej i projektowania nowych leków.

Studenci zdobywają również wiedzę o wykorzystaniu mikroorganizmów w charakterze szczepów użytecznych przemysłowo, potrafią zaplanować i zrealizować serie eksperymentów prowadzących do izolacji oraz oczyszczania białek, znają zasady i techniki hodowli kultur tkankowych, potrafią przygotować i przeprowadzić proces fermentacji wraz z jego kompletną analizą. Biorąc udział w badaniach mają możliwość współpracy z Instytutem Immunologii i Terapii Doświadczalnej Polskiej Akademii Nauk.

Biotechnologia na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu

Studia na kierunku biotechnologia, które ma w swojej ofercie Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, zapewniają wiedzę z zakresu biochemii, enzymologii, mikrobiologii, biotransformacji, biologii molekularnej i inżynierii genetycznej, a także podstaw przetwarzania surowców spożywczych i technologii produkcji żywności.

Pozwalają na nabycie umiejętności izolacji i doboru materiału biologicznego do otrzymywania różnych bioproduktów, a także prowadzenia procesów biotechnologicznych. Studia te przygotowują do pracy w laboratoriach chemicznych i mikrobiologicznych, w zakładach zajmujących się produkcją biopreparatów, na stanowiskach technologów w przemyśle spożywczym, zwłaszcza fermentacyjnym, a także do pracy w służbach sanitarnych.

Absolwent studiów I stopnia na kierunku biotechnologia jest przygotowany do podjęcia pracy w laboratoriach chemicznych, mikrobiologicznych, biotechnologicznych, a także w przemyśle fermentacyjnym, spożywczym, kosmetycznym oraz w zakładach produkujących biopreparaty. Jest również przygotowany do pracy w służbach sanitarnych oraz jednostkach związanych z ochroną środowiska.

Kierunek biotechnologia we Wrocławiu

Więcej informacji o innych kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia ścisłe Wrocław. Interesujesz się matematyką, fizyką a może astronomią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia ścisłe.

Więcej informacji o innych kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia biologiczne Wrocław. Interesujesz się biologią, genetyką, mikrobiologią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia biologiczne.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów we Wrocławiu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia