Studia rolnicze w Krakowie

Dla zainteresowanych tym obszarem wiedzy studia oferuje przede wszystkim Uniwersytet Rolniczy w Krakowie. Kandydaci mają do wyboru ciekawe kierunki studiów, przykładowo: ROLNICTWO, BROWARNICTWO I SŁODOWNICTWO, czy TECHNOLOGIA ŻYWNOŚCI I ŻYWIENIE CZŁOWIEKA.

Za atrakcyjność oferty studiów rolniczych w Krakowie w całości odpowiada Uniwersytet Rolniczy. Warto przeanalizować konkrety związane z ofertą każdego z kierunków. Jakie są specjalności? Jak wyglądają wymagania w procesie rekrutacji? Jaką pracę można wykonywać jako absolwent kierunku? Poniżej prezentujemy listękierunków rolniczych w Krakowie.

Rolnictwo na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie

Kierunek rolnictwo, który prowadzi Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, zapewnia wszechstronne przygotowanie do pracy w szeroko pojętym rolnictwie, obejmującym produkcję roślinną, ochronę środowiska, biologię i ekonomikę rolnictwa, a także w działach współpracujących: produkcji zwierzęcej, ogrodnictwie, przemyśle spożywczym, melioracjach i mechanizacji rolnictwa oraz do prowadzenia gospodarstwa rolniczego.

Potencjalne miejsca pracy dla absolwentów to: doradztwo rolnicze, stacje i firmy hodowlane, firmy zajmujące się produkcją i obrotem materiałem nasiennym oraz gospodarstwa rolnicze, rolnicze instytuty naukowe i wyższe uczelnie, szkolnictwo średnie, zawody bezpośrednio związane z kierunkiem studiów, np. towaroznawca, specjalista w dziale jakości, audytor, menadżer produktu, technolog ds. innowacji, a także samodzielnie prowadzić działalność gospodarczą.

Zootechnika – studia na URK

Studia na kierunku zootechnika to inżynierskie studia rolnicze, które proponuje kandydatom Uniwersytet Rolniczy w Krakowie.

Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt Uniwersytetu Przyrodniczego w Krakowie przygotował dla kandydatów ofertę studiów inżynierskich na kierunku zootechnika. W ramach studiów na tym kierunku istnieje możliwość wyboru specjalności. Aktualnie w ofercie znajdują się następujące:

  • Hodowla zwierząt,
  • Hodowla i użytkowanie koni,
  • Prewencja weterynaryjna i ochrona zdrowia zwierząt,
  • Hodowla zwierząt towarzyszących i egzotycznych,
  • Gospodarka rybacko-wędkarska i ochrona wód.

Wygląda atrakcyjnie! Celem kształcenia na kierunku zootechnika jest przekazanie absolwentom gruntownej wiedzy z zakresu chowu i hodowli zwierząt, oceny surowców pochodzenia zwierzęcego, higieny i dobrostanu zwierząt, podstaw produkcji roślinnej, projektowania produkcji, organizacji pracy w przedsiębiorstwie rolniczym, kierowania zespołami ludzkimi oraz podstaw prawa w zakresie działalności gospodarczej. Szczegółowe kompetencje absolwent uzyskuje w ramach wybranej specjalności.

O kierunku, który pozwoli CI podjąć pracę w browarach poczytaj w artykule: Browarnictwo i słodownictwo – studia w Krakowie

Kierunki studiów rolniczych w Krakowie 2023

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: Studia rolnicze Kraków. Interesujesz się nowoczesnym rolnictwem, zasadami hodowli zwierząt lub produkcją żywności i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia rolnicze w Polsce.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Krakowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Krakowie:

Studia w Krakowie

Kierunki studiów w Krakowie

Rekrutacja na studia w Krakowie

Uczelnie Kraków

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia