Dietetyka w Bydgoszczy

Studia z zakresu dietetyki to propozycja dla osób, które mają ochotę realnie wpływać na to co jemy i jak jemy. Sprawdź, które bydgoskie uczelnie mają w ofercie kierunek dietetyka.

Zastanawiasz się, czym są studia na dietetyce? Chcesz rozpocząć naukę na którejś z bydgoskich uczelni? To możliwe, ponieważ Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy oraz Bydgoska Szkoła Wyższa przygotowały dla Was atrakcyjne propozycje.

Studia z dietetyki pozwalają na rozwijanie umiejętności oceny stanu odżywienia i rozpoznawania potrzeb żywieniowych, uczą planowania racjonalnego żywienia dla różnych grup konsumentów, a także sporządzania zestawów diet leczniczych w poszczególnych jednostkach chorobowych. Student nabywa umiejętności w zakresie przygotowywania potraw i jadłospisów z uwzględnieniem zasad dietetyki oraz bezpiecznego i efektywnego stosowania nowoczesnych metod technologii żywienia. Dietetyka staje się jedną z głównych gałęzi medycyny.

W Bydgoskiej Szkole Wyższej do wyboru masz kilka specjalności. Są to:

 • Dietetyka i terapia dietą
 • Żywienie w chorobach onkologicznych i paliatywnych
 • Żywienie w sporcie i odnowie biologicznej
 • Żywienie dietetyczne w chorobach metabolicznych
 • Dietetyka w geriatrii i gerontologii

Jeśli jesteś osobą, która chce wykorzystać posiadaną wiedzę o żywieniu w leczeniu i promocji zdrowia możesz wybrać również studia z oferty Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy. Dzięki tym studiom zostaniesz przygotowany do:

 • racjonalnego planowania żywienia dla różnych grup ludności,
 • planowania i przygotowywania potraw wchodzących w skład poszczególnych diet zgodnie z obowiązującą klasyfikacją,
 • oceny stanu odżywienia, sposobu żywienia i rozpoznania niedożywienia,
 • prowadzenia leczenia wspomaganego dietą, oceny wpływu choroby na stan odżywienia i wpływu żywienia na wyniki leczenia chorób,
 • kontrolowania jakości produktów żywnościowych i warunków ich przechowywania oraz produkcji potraw zgodnie z zasadami systemu Analizy Zagrożeń i Krytycznych Punktów Kontroli (HACCP) i organizowania żywienia indywidualnego, zbiorowego i leczniczego dostosowanego do wieku i stanu zdrowia pacjentów,
 • zapobiegania chorobom żywieniowo-zależnym i prowadzenia edukacji żywieniowej.

Absolwenci kierunku dietetyka mogą podjąć pracę w szpitalnych działach żywienia, sanatoriach i innych placówkach ochrony zdrowia, w zakładach świadczących usługi hotelarskie, restauracjach i innych jednostkach żywienia zbiorowego, w urzędach administracji rządowej i samorządowej lub prowadzą własną działalność gospodarczą w zakresie poradnictwa dietetycznego.

Gdzie studiować kierunek dietetyka w Bydgoszczy?

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia medyczne Bydgoszcz. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne w Polsce.

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Bydgoszczy.

Można skorzystać również z innych informacji o studiach w Bydgoszczy

Studia w Bydgoszczy

Kierunki studiów w Bydgoszczy

Rekrutacja na studia w Bydgoszczy

Uczelnie Bydgoszcz

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia