Kierunki studiówKierunki studiów BydgoszczStudia biologiczneStudia BydgoszczStudia ścisłe

Biotechnologia – Politechnika Bydgoska

Atrakcyjny i przyszłościowy kierunek studiów biotechnologia to propozycja dla osób, które swoje życie zawodowe pragną związać z firmami rynku biotechnologicznego. Warto poznać propozycję, którą dla kandydatów przygotowała Politechnika Bydgoska.

W trakcie kształcenia na kierunku biotechnologia będziesz studiował podstawowe przedmioty w tym: chemię, matematykę oraz fizykę i biofizykę oraz przedmioty kierunkowe m.in. genetykę i hodowlę roślin, zwierząt, botanikę, cytogenetykę, biologię komórki, mikrobiologię, fizjologię roślin i zwierząt, embriologię, biologię molekularną, biotechnologię drobnoustrojów i mikologię.

W ramach kierunku realizowane są dwie specjalności:

  • biotechnologia stosowana
  • biotechnologia w produkcji zwierzęcej

Praca po studiach

Po studiach na kierunku Biotechnologia będziesz przygotowany do pracy w szeroko pojętym przemyśle biotechnologicznym i w przemysłach pokrewnych. Będziesz mógł podjąć pracę w laboratoriach badawczych, kontrolnych, diagnostycznych oraz kontroli jakości przy wykonywaniu podstawowej analityki i prac badawczych z użyciem materiału biologicznego oraz prowadzenia procesów biotechnologicznych stosowanych w ogrodnictwie, przemyśle spożywczym i farmaceutycznym i ochronie środowiska. Liczni absolwenci kierunku Biotechnologia z sukcesem pracują w renomowanych laboratoriach na całym świecie.

Jakie przedmioty wybrać na maturze?

Ubiegając się o przyjęcie na studia na kierunku Biotechnologia powinieneś zadbać o wyniki z pisemnych egzaminów maturalnych z trzech przedmiotów obowiązkowych: języka polskiego (JP), języka obcego (JO) i matematyki (M) oraz z przedmiotu obowiązkowego lub dodatkowego biologii (B). Kandydat, który nie zdawał matematyki i/lub biologii, może ubiegać się o przyjęcie na I rok studiów otrzymując 0 punktów z tych przedmiotów.

Strona kierunku: BIOTECHNOLOGIA , Politechnika Bydgoska

Dowiedz się więcej o studiach, kierunkach, rekrutacji – Politechnika Bydgoska

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia ścisłe Bydgoszcz. Interesujesz się matematyką, fizyką a może astronomią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia ścisłe w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Twoja uwaga kieruje się w stronę biologii? Zobacz koniecznie: studia biologiczne Bydgoszcz. Interesujesz się biologią, genetyką, mikrobiologią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia biologiczne w Polsce.

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Bydgoszczy.

Można skorzystać również z innych informacji o studiach w Bydgoszczy

Studia w Bydgoszczy

Kierunki studiów w Bydgoszczy

Rekrutacja na studia w Bydgoszczy

Uczelnie Bydgoszcz

Udostępnij

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia