Kierunki studiówKierunki studiów BydgoszczStudia BydgoszczStudia ścisłe

Fizyczne podstawy radioterapii i diagnostyki obrazowej – studia w Bydgoszczy

Unikatowa w skali kraju propozycja studiów na kierunku fizyczne podstawy radioterapii i diagnostyki obrazowej dla osób, które w przyszłości chciałyby swoją zawodową karierę związać z centrami onkologii. Studia dualne w ofercie Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Fizyczne podstawy radioterapii i diagnostyki obrazowej to unikatowy kierunek w skali kraju,  powstały na potrzeby Centrum Onkologii. Są to studia dualne prowadzone przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy razem z Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy. W odróżnieniu od kierunku fizyka medyczna, który występuje na różnych uczelniach, program studiów tego kierunku wyróżnia się dużą liczbą zajęć o charakterze praktycznym, a nie wyłącznie teoretycznym, i jest kierunkiem tzw. celowanym.

Kierunek ten został stworzony z myślą o pozyskiwaniu nowych, wysoko wykwalifikowanych kadr dla Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka oraz innych centrów onkologii w kraju. Część pracowników CO stanowią fizycy medyczni, którzy biorą udział w procesie diagnostyczno-terapeutycznym, począwszy od planowania pacjenta do leczenia (określenia dawki promieniowania na guz oraz ochronę narządów wrażliwych), poprzez napromieniowanie pacjenta (radioterapia oraz brachyterapia), a skończywszy na różnego rodzaju działaniach diagnostycznych. Absolwent kierunku fizyczne podstawy radioterapii i diagnostyki obrazowej będzie wyposażony w praktyczne umiejętności oraz najbardziej aktualną wiedzę z zakresu studiowanego kierunku.

Praca po studiach

Uzyskane kompetencje umożliwią znalezienie zatrudnienia między innymi w firmach:

  • ośrodkach onkologicznych realizujących procedury z zakresu radioterapii na stanowiskach wymagających wiedzy w zakresie podstawowych zasad kontroli urządzeń do radioterapii i diagnostyki obrazowej,
  • w komórkach radiacyjnych instytucji odpowiedzialnych za pomiar skażeń wywołanych ekspozycją na promieniowanie jonizujące,
  • w zakładach diagnostyki obrazowej na stanowiskach związanych z podstawową kontrolą parametrów eksploatacyjnych aparatury diagnostycznej.

Kierunek fizyczne podstawy radioterapii i diagnostyki obrazowej w Bydgoszczy

Poznaj inne propozycje kierunków: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia ścisłe Bydgoszcz. Interesujesz się matematyką, fizyką a może astronomią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia ścisłe w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Bydgoszczy.

Można skorzystać również z innych informacji o studiach w Bydgoszczy

Studia w Bydgoszczy

Kierunki studiów w Bydgoszczy

Rekrutacja na studia w Bydgoszczy

Uczelnie Bydgoszcz

Materiały: opis kierunku na stronie Uczelni

Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia