Kierunki studiów BiałystoknewStudia BiałystokStudia informatyczneTOP BiałystokTop studia

Informatyka stosowana w Białymstoku

Wybierasz się na studia informatyczne? Szczególnie interesuje Cię kierunek informatyka stosowana w Białymstoku? Co musisz wiedzieć, zanim podejmiesz taką decyzję?

Czy warto studiować informatykę stosowaną?

Kandydaci na studia na kierunku informatyka stosowana muszą przejawiać predyspozycje do nauki przedmiotów ścisłych i technicznych, umiejętności analitycznego myślenia, komunikatywności, zdolności do współpracy w grupie. Główną zaletą tego kierunku są szerokie perspektywy zawodowe i ciągłe zapotrzebowanie na rynku pracy na pracowników naukowych, projektantów i twórców oprogramowania, kierowników zespołów programistycznych, analityków i administratorów systemów informatycznych, projektantów i administratorów sieci komputerowych, specjalistów od bezpieczeństwa systemów informatycznych… Można tak wymieniać bez końca. Informatyka stosowana to kierunek przyszłości i będzie on doskonałym wyborem!

Gdzie studiować kierunek informatyka stosowana w Białymstoku?

Informatykę stosowaną znajdziesz w ofercie studiów, którą przygotowała dla kandydatów Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Białymstoku. Dowiedz się więcej!

Informatyka stosowana w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Białymstoku

Program studiów na kierunku informatyka stosowana, który prowadzi Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Białymstoku, obejmuje wykłady teoretyczne i zajęcia praktyczne w zakresie programowania. Wykładowcami będą aktywni zawodowo programiści i doświadczeni pracownicy firm informatycznych. 

Studenci zdobędą wiedzę w zakresie budowy systemów komputerowych, systemów operacyjnych, sieci komputerowych i baz danych. Opanują metody programowania w powszechnie stosowanych językach w stopniu zaawansowanym. Umiejętności te umożliwią efektywną pracę w zespołach programistycznych. Zdobędą także wiedzę w zakresie zarządzania i przedsiębiorczości.

Specjalności:

  • Programowanie JAVA
  • Programowanie C#

Absolwenci będą przygotowani do pracy w zawodach, w których istnieje potrzeba zastosowania konkretnych rozwiązań informatycznych (niezależnie od branży i zakresu tematycznego) m.in. jako: programista aplikacji, programista baz danych, projektant systemów komputerowych, administrator sieci informatycznej, konsultant systemów IT w zakresie przetwarzania i analizy danych, specjalista informatyk.

Uzyskaj szczegółowe informacje o tym kierunku przygotowane dla kandydatów przez prowadzącą go Uczelnię:

Kierunek informatyka stosowana w Białymstoku

Więcej informacji o kierunkach informatycznych, ich opisy, informacje o zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie studia informatyczne Białystok. Interesujesz się zagadnieniami informatycznymi lub myślisz o karierze w IT, chcesz zostać programistą, zarządzać systemami i sieciami, wykorzystywać technologie informatyczne w różnych sektorach przemysłu i biznesu, a może chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji? Sprawdź stronę studia informatyczne w Polsce!

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Białymstoku.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Białymstoku:

Studia w Białymstoku

Kierunki studiów w Białymstoku

Rekrutacja na studia w Białymstoku

Uczelnie Białystok

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia