Kierunki studiów BydgoszcznewStudia BydgoszczStudia społeczne

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Bydgoszczy

Studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna to propozycja dla wszystkich osób zainteresowanych mediami, multimediami, dziennikarstwem specjalistycznym (w tym sportowym), reklamą, public relations i innymi aspektami komunikowania. Warto poznać uczelnie w Bydgoszczy, które mają ten kierunek w swojej ofercie.

Zawód dziennikarza to jeden z tych zawodów, który łączy się często z prestiżem społecznym, zaufaniem, doskonałymi umiejętnościami komunikacyjnymi. Te ostatnie kompetencje da się wypracować i pomocne mogą w tym być studia. W Bydgoszczy znaleźliśmy jedną uczelnię, która kształci na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Jest nią państwowy Uniwersytet Kazimierza Wielkiego.

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna na UKW w Bydgoszczy

Dzięki studiom na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna zdobędziesz wiedzę na temat mediów i społeczeństwa, a praktyczne umiejętności i warsztat będziesz szkolić pod okiem doświadczonych dziennikarzy.

Studenci korzystają z pracowni telewizyjnej na uczelni i szlifują swoje umiejętności m.in. w Radiu Uniwersytet czy we współpracy z interesariuszami (np. Działem Promocji UKW, AZS UKW czy z firmami zewnętrznymi).

Studia oferują w planach różne wykłady monograficzne i seminaria do wyboru, dotyczące np. reklamy i PR czy dziennikarstwa sportowego.

Idealny kandydat na studia jest dociekliwy, świetnie mówi i pisze, łatwo nawiązuje kontakty z rozmówcą, wnikliwie analizuje problemy i poddaje je krytycznej analizie, potrafi być skoncentrowany w sytuacjach stresowych, ma dużą odporność psychiczną. Absolwenci studiów licencjackich mogą kontynuować naukę na studiach II stopnia, czyli magisterskich uzupełniających.

Praca po studiach

Absolwenci dziennikarstwa i komunikacji społecznej na UKW mogą pracować jako m.in.: dziennikarz w agencji informacyjnej, redakcji prasowej, radiowej, telewizyjnej czy internetowej, dziennikarz sportowy, rzecznik prasowy, pracownik działów PR, specjalista ds. mediów, specjalista ds. promocji i reklamy, organizator mediów lokalnych i internetowych, specjalista ds. polityki informacyjnej czy komunikacji w mediach społecznościowych.

Kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Bydgoszczy

Więcej informacji o kierunkach społecznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz się na stronie: studia społeczne Bydgoszcz. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z tkanką życia społecznego, bezpieczeństwem, mediami, komunikacją i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia społeczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Studia dotyczące zagadnień społecznych to także kierunki ekonomiczne, pedagogiczne, psychologiczne. Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Bydgoszczy.

Można skorzystać również z innych informacji o studiach w Bydgoszczy

Studia w Bydgoszczy

Kierunki studiów w Bydgoszczy

Rekrutacja na studia w Bydgoszczy

Uczelnie Bydgoszcz

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia