Kierunki studiów KatowicenewStudia KatowiceStudia społeczne

Kognitywistyka – studia w Katowicach

Myślisz o tym, by w przyszłej pracy zawodowej wykorzystywać wiedzę i umiejętności z zakresu nauk społecznych, psychologicznych i informatycznych? Chcesz wybrać studia w Katowicach? Dowiedz się więcej o kierunku kognitywistyka.

Kierunek kognitywistyka ma w swojej ofercie Uniwersytet Śląski w Katowicach. Co musisz wiedzieć, zanim podejmiesz decyzję o wyborze tego kierunku?

Kognitywistyka na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach

Studia na kierunku kognitywistyka, prowadzone przez Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, pozwalają na nabycie praktycznych umiejętności i kompetencji społecznych zbudowanych w oparciu o poznanie biologicznych, psychologicznych i społecznych aspektów kształtowania się i rozwoju podmiotowości człowieka. Jednym z ważnych narzędzi jakie w tym względzie może być wykorzystywane to środki informatyczne, których poznanie i praktyczne opanowanie stanowi ważną część programu studiów.

Absolwent studiów kognitywistycznych dysponować będzie umiejętnościami i kompetencjami, które umożliwiają mu elastyczne dostosowanie się do dynamicznie zmieniającego się rynku pracy, w tym przede wszystkim do poszerzającego się ciągle procesu intelektualizacji pracy i znaczenia tzw. kompetencji miękkich dających możliwości elastycznego reagowania na pojawiające się zmiany i wyzwania.

Perspektywy zawodowe absolwenta:

 • członek zespołów projektujących produkty interaktywne: programy, urządzenia czy interfejsy urządzeń (np. strony internetowe) optymalizujące ludzkie działanie czy wspomagające działanie osób o upośledzonych funkcjach poznawczych (np. osób starszych);
 • pracownik instytucji sfery badawczo-rozwojowej, które realizują programy RRI;
 • kierownik działu badań i rozwoju w firmach (R&D Manager)
 • pracownik działu HR w korporacjach (optymalizujący działanie danej organizacji);
 • pracownik firm związanych z IT;
 • pracownicy ośrodków przetwarzania danych (np. badania rynku i zachowań konsumenckich);
 • pracownik agencji reklamowych;
 • specjalista ds. public-relations;
 • pracownik w środkach masowego przekazu (jako osoby odpowiedzialna za optymalizację przekazu);
 • pracownik w instytucjach lokalnych i samorządowych wspierających kreatywność i innowacyjność;
 • osoby zatrudnione w jednym z nowych zawodów, wymagających specyficznych zdolności i wiedzy na temat działania ludzkiej umysłowości i stymulowania procesów poznawczych (mediator, specjalista do spraw kultury firmy, pracownik policji czy instytucji kulturalnych);
 • naukowiec/pracownik uniwersytetu.

Kierunek kognitywistyka w Katowicach

Więcej informacji o kierunkach społecznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia społeczne Katowice. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z tkanką życia społecznego, bezpieczeństwem, mediami, komunikacją i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia społeczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Studia dotyczące zagadnień społecznych to także kierunki ekonomiczne, pedagogiczne, psychologiczne. Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Katowicach.

Studia w Katowicach

Kierunki studiów w Katowicach

Rekrutacja na studia w Katowicach

Uczelnie Katowice / woj. śląskie

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia