Kierunki studiów PoznańnewStudia PoznańStudia społeczne

Socjologia – studia w Poznaniu

Myślisz o tym, by wybrać studia społeczne w Poznaniu? Szczególnie interesuje Cię socjologia? Co musisz wiedzieć, zanim podejmiesz decyzję o wyborze tego kierunku?

Studia na kierunku socjologia prowadzi Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Dowiedz się więcej!

Socjologia na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (UAM)

Program studiów na kierunku socjologia na Wydziale Socjologii UAM w Poznaniu składa się z przedmiotów kanonicznych, modułów tematycznych, ćwiczeń terenowych, seminariów dyplomowych, lektoratów z języka obcego i zajęć wychowania fizycznego. Ważnym elementem jest również bogaty wybór fakultetów i socjologii szczegółowych (m.in.: subkultury młodzieżowe, socjologia narodu, socjologia dzieciństwa, fotografia i zmiana społeczna, społeczne aspekty turystyki i podróżowania, design thinking).

Socjologia bada, czym jest społeczeństwo i jak działa. Przygląda się temu, jak się zmienia i poszukuje sposobów, według których można je przekształcać. Przedmiotem zainteresowań socjologii są zatem wszelkie relacje pomiędzy jednostkami i grupami, wszystko to, co je umożliwia oraz co jest ich konsekwencją, między innymi: konflikty i więzi, wzory działania, instytucje i organizacje, zmiany zachodzące w społeczeństwie i świadomość jego członków. Na studiach socjologicznych dowiesz się, jak zadawać pytania o świat społeczny i jak szukać na nie odpowiedzi. Nauczysz się korzystać z narzędzi, za pomocą których można poznawać i zmieniać społeczeństwo w całej jego różnorodności.

Na tym kierunku nie ma specjalności, wybierać jednak można zestawy przedmiotów tworzących moduły tematyczne:

  • Kultura i media,
  • Badania rynkowe – marketing – zachowania konsumenckie,
  • Socjologia stosowana w sferze publicznej.

Kierunek socjologia w Poznaniu

Więcej informacji o kierunkach społecznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia społeczne Poznań. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z tkanką życia społecznego, bezpieczeństwem, mediami, komunikacją i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia społeczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Poznaniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia