Stosunki międzynarodowe w Toruniu

Studia na kierunku stosunki międzynarodowe poświęcone są analizie procesów, które zachodzą w bieżącej polityce, gospodarce oraz sferze bezpieczeństwa międzynarodowego. W Toruniu kierunek ten znajdziecie w ofercie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Studia prowadzone przez Wydział Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie UMK pozwalają uzyskać bogatą wiedzę w zakresie nauk ekonomicznych, społecznych, prawnych oraz politycznych. Uczą umiejętności właściwej analizy i zrozumienia zachowań i decyzji na arenie międzynarodowej, pozwalają na prawidłową interpretację globalnych wydarzeń, pomagają w ocenie roli Polski (i innych krajów) w świecie.

Absolwenci kierunku stosunki międzynarodowe są dobrze przygotowani do pracy w administracji publicznej (współpraca z zagranicą, komunikacja i dyplomacja). Praktyczna znajomość języków obcych ułatwia im także znalezienie pracy w organizacjach pozarządowych, instytutach, organizacjach i agencjach międzynarodowych czy też w przedsiębiorstwach działających w obrocie zagranicznym. Absolwenci są także pożądanymi pracownikami ośrodków badawczych i eksperckich zajmujących się stosunkami międzynarodowymi oraz mediów branżowych.

Uczelnie prowadzące kierunek stosunki międzynarodowe w Toruniu

  • STOSUNKI MIĘDZYNARODOWE, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Więcej informacji o kierunkach społecznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: studia społeczne Toruń. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z tkanką życia społecznego, bezpieczeństwem, mediami, komunikacją i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia społeczne w Polsce.

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Toruniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Toruniu:

Studia w Toruniu

Kierunki studiów w Toruniu

Rekrutacja na studia w Toruniu

Uczelnie Toruń

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia