Filologia angielska w Toruniu

Języka angielskiego używa się już dzisiaj prawie wszędzie. To jeden z tych języków, o których mówi się w kategoriach jego bezsprzecznej przydatności. Czy jest wiele miejsc, w których można nauczyć się go w Toruniu. Pewnie tak. Jest wiele kursów, szkół językowych. Jeśli jednak myśleć o poziomie filologicznym to pozostaje tylko Uniwersytet Mikołaja Kopernika.

Studia po maturze proponuje kandydatom Wydział Filologiczny UMK.

Filologia angielska to kierunek studiów humanistycznych, który daje możliwość lepszego poznania języka oraz zdobycia wiedzy z zakresu językoznawstwa, kultury i literatury krajów anglojęzycznych.

W trakcie zajęć dydaktycznych student nabywa umiejętności i kompetencje poprawnego wykorzystania języka angielskiego w zakresie komunikacji w różnych sytuacjach społecznych, rozumienia i tworzenia tekstów anglojęzycznych zróżnicowanych stylistycznie i funkcjonalnie, swobodnego wyrażania złożonych sądów i opinii, a także posługiwania się językiem naukowym.

W postępowaniu rekrutacyjnym na studia uwzględnia się oceny maturalne z języka angielskiego oraz z języka polskiego. Z języka angielskiego brana jest pod uwagę część pisemna poziomu rozszerzonego. Z języka polskiego część pisemna z poziomu podstawowego lub rozszerzonego z czego z poziomu rozszerzonego punktowana jest wyżej.

Uczelnie prowadzące kierunek filologia angielska w Toruniu

O kierunkach filologicznych dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie Studia filologiczne Toruń. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – studia filologiczne.

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia