Kierunki studiów ToruńnewStudia filologiczneStudia humanistyczneStudia Toruń

Filologia germańska w Toruniu

Filologia germańska nie należy do tak popularnych studiów filologicznych jak anglistyka, ale wciąż języka niemieckiego chce się uczyć wielu kandydatów. W Toruniu studia na germanistyce oferuje Uniwersytet Mikołaja Kopernika.

Wydział Humanistyczny UMK przygotowuje co roku wiele ciekawych propozycji dla kandydatów na studia filologiczne. Jedną z wysoko cenionych jest oferta kierunku filologia germańska. Warto mieć świadomość, że germaniści są cenionymi specjalistami w kontaktach politycznych, gospodarczych, kulturalnych Polski nie tylko z Niemcami, ale także z Austrią i Szwajcarią.

Studia germanistyczne to więcej niż kurs językowy, ponieważ absolwent nie tylko czyta i mówi w języku niemieckim, ale też używa go świadomie, rozumiejąc świat, który ten język opisuje.

Germanistyka w Toruniu to studia dla wszystkich – osób znających już język niemiecki, chcących rozwijać swoje umiejętności, i dla tych, którzy chcą dopiero rozpocząć z nami swoją przygodę z językiem.

Filologia germańska to trzyletnie studia licencjackie umożliwiające opanowanie języka niemieckiego na poziomie zaawansowanym, a także pozwalające absolwentom bez problemu odnaleźć się w świecie literatury, kultury, zagadnień życia politycznego i gospodarczego Niemiec, Austrii i Szwajcarii.

Absolwent germanistyki znajdzie pracę w Polsce i za granicą w wielu zawodach wymagających posługiwania się językiem niemieckim. Ofert pracy dla absolwentów nie brakuje, ponieważ poszukiwani są pracownicy posiadający kompetencje interkulturowe.

Filologia germańska w Toruniu

O wymienionych na tej liście kierunkach dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie Studia filologiczne Toruń. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – studia filologiczne w Polsce.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Toruniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Toruniu:

Studia w Toruniu

Kierunki studiów w Toruniu

Rekrutacja na studia w Toruniu

Uczelnie Toruń

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia