Kierunki studiów Warszawarodzaje studiów WarszawaStudiaStudia humanistyczneStudia Warszawa

Studia humanistyczne w Warszawie

Humanistyczne kierunki studiów w Warszawie znajdziesz m.in. na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Przykładowe kierunki: FILOZOFIA, PUBLIKOWANIE WSPÓŁCZESNE, KOGNITYWISTYKA, INFORMACJA NAUKOWA I BIBLIOTEKOZNAWSTWO.

Duży ładunek treści humanistycznych znaleźć można również na studiach orientalistycznych, które proponuje Uniwersytet Warszawski. Zobacz również działy studia filologiczne Warszawa oraz studia historyczne Warszawa. Kandydaci na studia humanistyczne w Warszawie naprawdę mają z czego wybierać!

Filozofia na Uniwersytecie Warszawskim

W trakcie studiów na kierunku filozofia, które prowadzi Uniwersytet Warszawski, studenci otrzymują gruntowne wykształcenie z zakresu historii filozofii, zdobywają wiedzę na temat aktualnego stanu badań w poszczególnych dyscyplinach filozoficznych (od teorii poznania, przez ontologię do etyki, estetyki czy filozofii kultury), a także mają możliwość zapoznania się z ogólną problematyką nauk humanistycznych oraz z podstawowymi zagadnieniami filozoficznymi nauk ścisłych.

Wydział Filozofii UW prowadzi kształcenie przygotowujące do wykonywania zawodu nauczyciela filozofii w szkołach ponadpodstawowych i etyki w szkołach podstawowych. Nabycie uprawnień następuje po zrealizowaniu programu specjalizacji nauczycielskiej. Program jest oferowany wyłącznie studentom studiującym na kierunku filozofia. Kurs specjalizacyjny rozpoczyna się na I stopniu studiów, na II stopniu możliwa jest wyłącznie jego kontynuacja.

Kulturoznawstwo na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie

Kierunek studiów kulturoznawstwo na UKSW w Warszawie to wszechstronne studia. W trakcie zajęć studenci mogą zdobyć wiedzę m.in. z historii kultury polskiej i europejskiej, teorii komunikacji, mediów, historii sztuki i muzyki, wiedzy o teatrze, czy filmie i nowych mediów. Program studiów obejmuje teorię i filozofię kultury oraz zagadnienia związane z tożsamością i międzykulturowością.

Specjalizacje na studiach I stopnia:

 • zarządzanie kulturą,
 • komunikacja w biznesie,
 • media w kulturze, 
 • film i teatr, 
 • kolekcjonerstwo – rzeczoznawstwo – rynek sztuki. 

Perspektywy zawodowe:

 • teatry,
 • wydawnictwa,
 • ośrodki kultury,
 • agencje reklamowe,
 • media.

Publikowanie współczesne na Uniwersytecie Warszawskim

Studia na kierunku publikowanie współczesne, które proponuje Uniwersytet Warszawski, są odpowiedzią na wyzwania stojące przed pracownikami systemu wydawniczego. Wynikają one z dynamicznego rozwoju społeczeństwa informacyjnego i technologii cyfrowych.

Studia mają na celu przygotowanie absolwentów pod względem merytorycznym i organizacyjnym do wykonywania cenionych na nowoczesnym rynku pracy profesji związanych z gwałtownie rozwijającym się rynkiem wydawniczym oraz – w szerszym ujęciu – tworzeniem i upowszechnianiem informacji. Współczesna praktyka edytorska wymaga nowych umiejętności i specjalizacji związanych z funkcjonowaniem i kreowaniem rynku książki, od tworzenia publikacji różnego typu tradycyjnych i cyfrowych, przez ich dystrybucję i przechowywanie, po propagowanie i kształtowanie czytelnictwa.

Absolwenci znajdą zatrudnienie w:

 • wydawnictwach tradycyjnych i cyfrowych,
 • portalach internetowych,
 • instytucjach nauki i kultury,
 • księgarniach internetowych i tradycyjnych,
 • strukturach sprzedaży sieciowej i bezpośredniej oficyn,
 • działach wydawniczych różnego typu podmiotów.


Uzyskaj szczegółowe informacje o humanistycznych kierunkach studiów w Warszawie, wybierając interesujące Cię pozycje z poniższej listy.

Kierunki studiów humanistycznych w Warszawie 2024

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia humanistyczne Warszawa. Interesujesz się kulturą, pociąga cię filozofia i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia humanistyczne.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Warszawie.

Studia w Warszawie

Kierunki studiów w Warszawie

Rekrutacja na studia w Warszawie

Uczelnie Warszawa

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia