Inżynieria i analiza danych w Lublinie

Jeden z najbardziej przyszłościowych kierunków studiów możesz studiować w Lublinie. Sprawdź uczelnię z taką ofertą studiów informatycznych.

Na tym przyszłościowym kierunku studiów naukę można podjąć w Politechnice Lubelskiej. Obok wielu kierunków, które proponuje Wydział Podstaw Techniki Politechniki Lubelskiej ten wyzwala duże emocje związane z potencjalnie bardzo atrakcyjną ścieżką zawodową.

Inżynieria i analiza danych na Politechnice Lubelskiej

Na studiach zdobędziesz gruntowną wiedzę z zakresu: matematyki, gromadzenia, przetwarzania, analizy i wizualizacji danych, komputerowych metod wspomagania pracy inżyniera oraz aktualnych metod i narzędzi informatycznych, w tym języków programowania, systemów i sieci komputerowych.

Jako absolwent tego kierunku będziesz mógł podjąć pracę związaną z rozwijaniem nowych technologii i narzędzi informatycznych z zakresu analizy i przetwarzania danych, w tym eksploracji danych, wspomagania procesu podejmowania decyzji oraz analiz Big Data, architektury oprogramowania, programowania, administrowania bazami danych, sieciami i systemami.

Będziesz przygotowany do pracy w instytucjach wykorzystujących metody gromadzenia i przetwarzania danych, zarówno w branży IT, jak również w firmach o nieinformatycznym profilu działalności, ale wykorzystujących analizę danych oraz technologie informatyczne, takich jak: banki, firmy ubezpieczeniowe, działy strategii, prognoz i rozwoju firm handlowych, usługowych i produkcyjnych, działy zaopatrzenia, transportu, spedycji i logistyki, działy utrzymania ruchu oraz działy przygotowania produkcji.

Zdobyte wykształcenie umożliwi Ci także pracę w urzędach państwowych, jednostkach samorządu terytorialnego lub laboratoriach badawczo-rozwojowych.

Uczelnie prowadzące kierunek inżynieria i analiza danych w Lublinie

Więcej informacji o kierunkach informatycznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia informatyczne Lublin. Interesujesz się informatyką, nowoczesnymi technologiami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Zobacz: studia informatyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Lublinie:

Studia w Lublinie

Kierunki studiów w Lublinie

Rekrutacja na studia w Lublinie

Uczelnie Lublin

Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia