Informatyka na UWM w Olsztynie

Wybierasz się na studia w Olsztynie? Przeglądasz informatyczne kierunki studiów? Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zaprasza kandydatów na studia w roku akademickim 2021/2020 na kierunek Informatyka (w zakresie informatyki ogólnej oraz inżynierii systemów informatycznych).

INFORMATYKA – studia I stopnia – inżynierskie – stacjonarne i niestacjonarne (7 semestrów)

Studia przygotowują do pracy w sektorze IT m.in. jako projektant i administrator systemów informatycznych oraz sieci komputerowych, programista. Zatrudnienie absolwent znajdzie także w innych sektorach, w których wykorzystywane są szeroko pojęte techniki informacyjne.

Po ukończeniu pierwszego stopnia studenci posiadają gruntowną wiedzę w zakresie wykorzystywania technik komputerowych w wielu dziedzinach. Zdobywają między innymi umiejętność programowania obiektowego i strukturalnego, tworzenia aplikacji internetowych, analizy danych w postaci cyfrowej. Poznają techniki Internetu rzeczy, metody diagnozowania i serwisowania sprzętu komputerowego. Posiadają również podstawową wiedzę z zakresu data science, w tym wprowadzenie do algorytmów i struktur danych, wprowadzenie do metod sztucznej inteligencji, robotyki oraz wizualizacji danych. Ponadto poznają sposoby zapewniania bezpieczeństwa systemów komputerowych, strukturę systemów operacyjnych oraz metody tworzenia baz danych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: UNIWERSYTET WARMIŃSKO-MAZURSKI W OLSZTYNIE – REKRUTACJA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia