Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile

ul. Podchorążych 10
64-920 Piła
tel. 67 352 26 00
info@ans.pila.pl
https://ans.pila.pl
O UCZELNI

Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile (do lutego2022 r. działająca jako Państwowa Uczelnia Stanisława Staszica w Pile), to największa uczelnia publiczna północnej Wielkopolski.
Od 2000 roku kształcimy na praktycznych kierunkach studiów medycznych, ekonomicznych, technicznych i humanistycznych, licencjackich, inżynierskich, magisterskich.

CZY WIESZ, ŻE…

  • Mamy już 10,5 tys. absolwentów!
  • Uczelnia od 2007 r. jest uczestnikiem międzynarodowego programu mobilności studentów
  • ERASMUS+, w którego ramach współpracujemy z 34 uczelniami partnerskimi z Europy oraz 10 z Ameryki Południowej i Azji; w ramach Programu, od kilkunastu lat ponad 1 000 osób odwiedziło pilską Uczelnię, a ponad 300 wizyt zagranicznych odbyli pracownicy naszej Uczelni!
  • Nasz nowoczesny kampus przy ul. Podchorążych 10 w Pile liczy 9 budynków dydaktycznych, usytuowanych na 70 tys. rn 2 !
  • Mamy własny, zmodernizowany w 2021 r. DOM STUDENTA z 200 miejscami noclegowymi!
  • Dla naszych studentów od roku 2021 realizujemy unikatowy PROGRAM WYRÓŻNIEŃ „STASZKI”, którego celem jest uhonorowanie studentów, którzy gotowi są dzielić się swoim czasem, wiedzą, umiejętnościami, a nawet – w trudnym czasie pandemii – zdrowiem. Wyróżnienia i nagrody finansowe, przyznawane są w trzech kategoriach: 1) promocja, 2) odpowiedzialność społeczna, 3) inicjatywy naukowe.

TEORIA I PRAKTYKA – DUET PROFESJONALISTÓW

Od momentu powstania, celem Uczelni było praktyczne kształcenie specjalistycznych kadr dla regionalnej gospodarki. Ścisła kooperacja ze środowiskiem biznesu jest dziś standardem kształcenia na poziomie wyższym

Współpraca ta zaowocowała, w szczególności, studiami dualnymi na kierunkach inżynierskich i ekonomii. Dziś ten innowacyjny model edukacyjny łączy nas partnerskimi umowami z ponad 40 renomowanymi firmami, co plasuje nas na czołowym miejscu wśród polskich uczelni.

STUDIA – NAPRAWDĘ CIĘ NA NIE STAĆ!

Nie od dzisiaj wiadomo, że studia kosztują — nawet studiując w bezpłatnym trybie stacjonarnym, musisz liczyć się z szeregiem nieuniknionych wydatków, dlatego warto wiedzieć, że wraz z początkiem roku akademickiego, otwierają się możliwości wsparcia finansowego. Opcji jest kilka — sprawdź, z której możesz skorzystać: stypendium socjalne; stypendium naukowe – Rektora dla najlepszych studentów; stypendium Ministra za wybitne osiągnięcia; stypendium specjalne dla osób niepełnosprawnych; zapomogi oraz wysokie stypendia i nagrody fundowane przez firmy współpracujące z naszą Uczelnią.

TO WARTO ZOBACZYĆ:

  • Centrum Symulacji Medycznych to miejsce, gdzie studenci kierunków: pielęgniarstwo i ratownictwo medyczne doskonalą swoje umiejętności w warunkach umożliwiających odtwarzanie rzeczywistych mechanizmów fizjologicznych. Wszystkie procesy odbywają się na „pacjentach elektronicznych”, w specjalistycznych pracowniach, które stanowią kopię sal szpitalnych, według przygotowanych scenariuszy postępowania. Warto zwrócić uwagę, że taka nowoczesna symulacja medyczna to obecnie jedyna metoda nauczania postępowania praktycznego w stanach zagrożenia życia!

  • Posiadamy własny ambulans, Wirtualny Stół do Anatomii, nowoczesne Centrum Fizjoterapii, z jedyną w tej części Wielkopolski kriokomorę do terapii ogólnoustrojowej!

  • Najnowocześniejsza Stacja Kontroli Pojazdów, prócz działalności usługowej, stanowi także doskonałe zaplecze dydaktyczne dla studentów kierunku mechanika i budowa maszyn.

Cały WIRTUALNY SPACER PO UCZELNI można odbyć TU

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!


KIERUNKI STUDIÓW

STUDIA LICENCJACKIE

Ekonomia

specjalność: rachunkowość i doradztwo podatkowe

specjalność: zarządzanie w biznesie

Filologia

specjalność: język angielski w biznesie i zarządzaniu

specjalność: lingwistyka stosowana (angielsko-niemiecka)

specjalność: lektor i tłumacz języka angielskiego

Pedagogika

Kryminalistyka z kryminologią

Kosmetologia

Pielęgniarstwo

Ratownictwo Medyczne


STUDIA INŻYNIERSKIE

Budownictwo

specjalność: budownictwo energooszczędne

specjalność: konstrukcje budowlane i inżynierskie

specjalność: technologia i organizacja budownictwa

Elektrotechnika

specjalność: odnawialne źródła energii

specjalność: systemy automatyki i elektroniki

Mechanika i Budowa Maszyn

specjalność: inżynieria produkcji

specjalność: pojazdy i maszyny robocze

Transport

specjalność: logistyka transportu

specjalność: transport drogowy


STUDIA MAGISTERSKIE

Ekonomia – II stopnia

specjalność: ekonomia menedżerska

specjalność: rachunkowość i doradztwo finansowe

specjalność: logistyka transportu

Fizjoterapia – jednolite, magisterskie

Pedagogika – II stopnia

Pielęgniarstwo – II stopnia

NOWOŚĆ! Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna


REKRUTACJA NA STUDIA

ZASADY REKRUTACJI

Warunkiem dopuszczenia do postępowania kwalifikacyjnego kandydatów jest zarejestrowanie się w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów na stronie https://ans.pila.pl/ 

Podstawą przyjęcia na studia I stopnia jest posiadanie świadectwa dojrzałości, złożenie kompletu dokumentów w wyznaczonych terminach, spełnienie wymogów postępowania kwalifikacyjnego obowiązujących na danym kierunku studiów. W przypadku studiów II stopnia, podstawą jest posiadanie dyplomu ukończenia studiów co najmniej pierwszego stopnia na tym samym lub innym kierunku studiów, złożenie kompletu dokumentów w wyznaczonych terminach, spełnienie wymogów postępowania kwalifikacyjnego obowiązujących na danym kierunku studiów.

Szczegóły na stronie https://kandydat.ans.pila.pl/


GALERIA

Zbliżające się wydarzenia