Pilotaż bezzałogowych statków powietrznych – ANS w Pile

Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile informuje, że na kierunku mechanika i budowa maszyn będzie dostępna nowa specjalność, na której studenci zdobywać będą wiedzę i umiejętności z zakresu pilotażu bezzałogowych statków powietrznych różnego typu.

Na specjalności pilotaż bezzałogowych statków powietrznych, studenci zdobędą gruntowne wykształcenie z zakresu mechaniki i budowy maszyn, wzbogacone o wiedzę teoretyczną i doświadczenie praktyczne, związane z pilotażem bezzałogowych statków powietrznych.

Przedmioty specjalnościowe, wprowadzane od czwartego semestru, ułożone są w taki sposób, aby przygotować studentów do egzaminu w Ośrodku Szkolenia, w celu uzyskania uprawnień do pilotowania bezzałogowymi statkami powietrznymi. Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile zapewnia studentom jednokrotne podejście do egzaminu. Po jego zdaniu, zdobędą oni wymagane uprawnienia.

Na semestrze szóstym w ramach przedmiotu zastosowanie bezzałogowych statków powietrznych, studenci będą realizować zadania, takie jak:

  • inspekcja linii wysokiego napięcia,
  • audyt energetyczny budynków,
  • inspekcja pól uprawnych,
  • realizacja filmu reklamowego,
  • pomiary geodezyjne.

Więcej informacji o tej specjalności na stronie Uczelni

ZOBACZ RÓWNIEŻ: AKADEMIA NAUK STOSOWANYCH IM. STANISŁAWA STASZICA W PILE – AKTUALNOŚCI, REKRUTACJA NA STUDIA

CZYTAJ TAKŻE:

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia