Fizjoterapia w Pile
Kierunek studiów fizjoterapia pozwala zdobyć kwalifikacje do pracy z dorosłymi i dziećmi niepełnosprawnymi oraz cierpiącymi na różne dysfunkcje.
Studia jednolite magisterskie na kierunku fizjoterapia ma w swojej ofercie Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile.
Kandydat do zawodu fizjoterapeuty powinien przede wszystkim posiadać predyspozycje do pracy z osobami chorymi i niepełnosprawnymi. Dobra sprawność fizyczna i znajomość ergonomii pracy fizjoterapeuty mają znaczący wpływ na wysoką jakość wykonywanej terapii. Empatia, zrozumienie, wrażliwość w komunikacji mają kluczowe znaczenie w skuteczności działań fizjoterapeutycznych. Umiejętność współpracy w grupie ułatwia pracę w teamie terapeutycznym i podejmowanie zintegrowanych decyzji.
Absolwent studiów kierunku fizjoterapia:
- posiada wiedzę i umiejętności niezbędne do kształtowania, podtrzymywania i przywracania sprawności i wydolności osób w różnym wieku, utraconej lub obniżonej wskutek różnych chorób bądź urazów,
- potrafi brać udział w rozpoznawaniu potrzeb zdrowotnych i edukacyjnych pacjenta,
- potrafi wykonywać zabiegi fizjoterapeutyczne w sposób bezpieczny i efektywny,
- zna sposoby kształtowania sprawności i wydolności fizycznej pacjenta na poziomie optymalnym,
- potrafi usprawniać osoby w różnym wieku celem zapobiegania niepełnosprawności,
- zna sposoby promowania prozdrowotnych zachowań u pacjentów oraz ich rodzin,
- potrafi komunikować się z pacjentem, z poszanowaniem jego godności,
- przyjmuje i akceptuje odpowiedzialność za sprawność pacjenta, a ponadto posiada wiedzę z przedmiotów tworzących podstawę naukową fizjoterapii,
- rozumie potrzebę ciągłego rozwoju i doskonalenia zawodowego,
- potrafi pracować w zespole oraz rozumie potrzebę utrzymywania sprawności i wydolności fizycznej pozwalającej na prowadzenie i demonstrowanie ćwiczeń leczniczych,
- potrafi wyjaśnić pacjentowi rolę i wpływ zabiegów na organizm,
- potrafi kontrolować efektywność postępowania fizjoterapeutycznego.
Absolwent posiada znajomość języka obcego na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy i umieć posługiwać się językiem specjalistycznym z zakresu kierunku studiów.
Perspektywy zawodowe – celem kształcenia jest przygotowanie studenta do pracy w zawodzie fizjoterapeuty w placówkach o różnym profilu świadczeń m.in.: w publicznych, samorządowych i niepublicznych placówkach służby zdrowia (szpitale, specjalistyczne przychodnie, poradnie i gabinety rehabilitacyjne i fizjoterapeutyczne, ośrodki i sanatoria), ośrodkach dla osób niepełnosprawnych, klubach sportowych, zakładach pracy chronionej i warsztatach terapii zajęciowej, jednostkach gospodarczych prowadzących działalność prozdrowotną i ośrodkach sportowo-rekreacyjnych, a także uzdrowiskach, gabinetach odnowy biologicznej, hotelach, fitness-klubach, ale również domach opieki społecznej, fundacjach, stowarzyszeniach.
Kierunek fizjoterapia na studiach w Pile
Więcej informacji o kierunkach medycznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia medyczne Poznań. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne w Polsce.
CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Kierunek lekarsko-dentystyczny w Poznaniu
Rekrutacja na studia 2025/2026 – Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Kierunki studiów 2025 – Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Poznaniu.
Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:
Studia w Poznaniu
Kierunki studiów w Poznaniu
Rekrutacja na studia w Poznaniu
Uczelnie Poznań
Rodzaje studiów w Poznaniu
Ciekawy artykuł? Udostępnij: