Kierunki studiów PoznańStudia PoznańStudia ścisłe

Akustyka – specjalność protetyka słuchu i ochrona przed hałasem w Poznaniu

W ramach kierunku akustyka kandydaci na studia w Poznaniu mogą wybrać dwie specjalności, które różnią się trybem prowadzenia zajęć oraz programem nauczania.

Studia na kierunku akustyka – w specjalnościach: protetyka słuchu i ochrona przed hałasem (studia stacjonarne) / protetyka słuchu (studia niestacjonarne) ma w swojej ofercie Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (prowadzi je Wydział Fizyki UAM).

Akustyka – specjalność protetyka słuchu i ochrona przed hałasem na UAM w Poznaniu – studia dzienne

Specjalność ta (w ramach kierunku akustyka, studia stacjonarne) stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie rynku pracy związane z rosnącą liczbą osób niedosłyszących oraz ochroną środowiska przed hałasem. To studia o profilu praktycznym, ukierunkowane na kształcenie osób, które w przyszłości będą zajmowały się osobami z niepełnosprawnością słuchową lub zagadnieniami związanymi z ochroną przed hałasem.

Program studiów stawia na interdyscyplinarność – obejmując zagadnienia fizyczne, akustyczne, psychoakustyczne, medyczne, psychologiczne, ekonomiczne oraz informatyczne.

Studenci odbywają praktyki zawodowe w poradniach audiologicznych i punktach protetycznych oraz praktyki kliniczne w szpitalach.

Perspektywy zawodowe:

 • Punkty protetyczne (dopasowanie aparatów słuchowych, wykonywanie badań słuchu),
 • Szpitale, kliniki (wykonywanie badań słuchu, ustawianie implantów ślimakowych),
 • Dystrybutorzy aparatów słuchowych,
 • Producenci aparatów słuchowych i sprzętu audiometrycznego,
 • Inspektoraty ochrony środowiska,
 • Regionalne Dyrekcje Ochrony Środowiska,
 • Firmy i laboratoria badawcze zajmujące się pomiarami hałasu,
 • Firmy konsultingowe w zakresie ochrony przed hałasem.

Akustyka – specjalność protetyka słuchu na UAM w Poznaniu – studia zaoczne

Specjalność protetyka słuchu na kierunku akustyka (studia niestacjonarne, zaoczne) pozwalają zdobyć umiejętności doboru i dopasowania aparatów słuchowych, wykonywania wkładki usznej, czy tez przeprowadzania podstawowych badań słuchu (audiometria tonalna, mowy, obiektywna).

W trakcie studiów studenci odbywają również praktyki zawodowe m.in. w punktach protetycznych, poradniach audiologicznych dopasowując nie tylko aparaty słuchowe, ale również systemy wspomagające słyszenie. Nieodzownym elementem praktyk zawodowych są praktyki kliniczne realizowane w szpitalach.

Perspektywy zawodowe:

 • Punkty protetyczne (dopasowanie aparatów słuchowych, wykonywanie badań słuchu),
 • Szpitale, kliniki (wykonywanie badań słuchu, ustawianie implantów ślimakowych),
 • Dystrybutorzy aparatów słuchowych,
 • Producenci aparatów słuchowych i sprzętu audiometrycznego.

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia ścisłe Poznań. Interesujesz się matematyką, fizyką a może astronomią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia ścisłe w Polsce.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Poznaniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia