Kierunki studiów KatowicenewStudia filologiczneStudia Katowice

Filologia germańska – komunikacja interkulturowa w biznesie w Katowicach

Studia na kierunku filologia germańska – komunikacja interkulturowa w biznesie przygotowują specjalistów do pracy w firmach, sektorze usług i instytucjach kulturalnych, wymagających dobrej znajomości języka niemieckiego i niemieckiej kultury.

Kierunek studiów filologia germańska – komunikacja interkulturowa w biznesie ma w swojej ofercie Uniwersytet Śląski (prowadzi go Wydział Humanistyczny UŚ).

Kształcenie w ramach tej specjalności oprócz gruntownej wiedzy o języku niemieckim kładzie nacisk na przekazanie wiedzy, rozwój umiejętności oraz kompetencji społecznej w zakresie znajomości zasad komunikacji interkulturowej w obszarach życia biznesowego, w tym dyskursu medialnego, standardów kultury, specyfiki języków specjalistycznych, psychologii i etykiety biznesu.

Studia przygotowują do podjęcia pracy w instytucjach gospodarczych, przedsiębiorstwach handlowych, środkach masowego przekazu oraz instytucjach kulturalnych i sektorze usług wymagających dobrej znajomości języka i kultury niemieckiej.

Perspektywy zawodowe:

  • zawód tłumacza (także w zakresie przekładu tekstów specjalistycznych i artystycznych), praca w biurach tłumaczeń;
  • praca w turystyce i sektorze usług, w działach współpracy z zagranicą;
  • praca w firmach, podmiotach społeczno-gospodarczych, w których język niemiecki jest istotnym narzędziem pracy;
  • praca w instytucjach kulturalnych i oświatowych zajmujących się stosunkami kulturalnymi Polski, Niemiec i/lub Szwecji.

Kierunek filologia germańska – komunikacja interkulturowa w biznesie w Katowicach

O kierunkach filologicznych możesz dowiedzieć się więcej dzięki stronie Studia filologiczne Katowice. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – studia filologiczne w Polsce.

Czytaj również:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Katowicach.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Katowicach:

Studia w Katowicach

Kierunki studiów w Katowicach

Rekrutacja na studia w Katowicach

Uczelnie Katowice

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia