Kierunki studiów Krakównewrodzaje studiów KrakówStudiaStudia KrakówStudia turystyczne

Studia turystyczne w Krakowie

Studia turystyczne związane z turystyką i rekreacja znajdziecie wśród propozycji Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie (tu np. kierunek TURYSTYKA PRZYGODOWA), na UKEN, na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie (UEK). Kierunek TURYSTYKA I REKREACJA prowadzony jest również przez krakowskie uczelnie niepubliczne np. Krakowska Akademia im. Frycza Modrzewskiego.

Swoją ofertą studiów turystycznych krakowskie uczelnie przyciągnąć mogą miłośników, którzy w przyszłości chcą się poświęcić organizacji różnych form aktywnego spędzania czas wolnego w ramach turystyki lub różnorodnych form rekreacji. Studia turystyczne to ciekawy wybór dla ludzi lubiących dynamiczny styl życia.

Turystyka i rekreacja na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie

Studia na kierunku turystyka i rekreacja, które proponuje kandydatom Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, pozwalają zdobyć kluczowe umiejętności obsługi w biznesie hotelarskim i gastronomicznym, spa & wellness, pracy w biurach podróży, organizacji eventów, korzystania z nowoczesnych rozwiązań technologicznych (ICT) na rynku międzynarodowym.

Specjalności:

 • Przedsiębiorczość w rekreacji i sporcie
 • Nowoczesny biznes hotelarski i gastronomiczny
 • Turystyka międzynarodowa

Absolwent kierunku turystyka i rekreacja potrafi:

 • sprawnie i kompetentnie obsłużyć turystę;
 • działać na rynku hotelarskim, gastronomicznym, rekreacyjnym, sportowym, międzynarodowym;
 • założyć startup w branży turystycznej.

Turystyka i zarządzanie dziedzictwem na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie

Kierunek studiów turystyka i zarządzanie dziedzictwem, który prowadzi Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, łączy dwie przestrzenie zawodowe i jednocześnie dwie uzupełniające się branże na rynku pracy.

Specjalności:

 • Zarządzanie Dziedzictwem Materialnym i Niematerialnym (studia I i II stopnia)
 • Turystyka Kulturowa (studia I i II stopnia)
 • Kultury Azji (studia II stopnia)

Absolwenci znajdą pracę w szeroko rozumianej branży turystycznej oraz instytucjach kultury. Już na poziomie praktyk i staży znajdują zatrudnienie w biurach podróży, hotelach, przewodnictwie, przy organizacji wielkich imprez kulturowo-artystycznych, festiwali, wystaw, koncertów i innych imprez masowych.

Turystyka przygodowa na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie

W trakcie studiów na kierunku turystyka przygodowa na AWF w Krakowie zdobędziesz wiedzę z obszarów nauk medycznych, o zdrowiu i o kulturze fizycznej, przyrodniczych, społecznych oraz humanistycznych. A także przygotujesz się do:

 • opracowania kompleksowej oferty turystycznej dla aktywnych form turystyki,
 • prowadzenia imprez turystyki przygodowej w wybranych dyscyplinach,
 • prowadzenia własnej działalności gospodarczej świadczącej usługi w zakresie turystyki przygodowej,
 • pracy w przedsiębiorstwach turystycznych,
 • dalszego, samodzielnego pogłębiania wiedzy w zakresie turystyki,
 • kontynuowania nauki na studiach II stopnia.

Czas studiów to okazja do zdobycia atrakcyjnych uprawnień zawodowych. Można w ramach specjalizacji instruktorskiej wybrać jedną z dyscyplin sportowych: jazda konna, narciarstwo zjazdowe, pilates, snowboard, wspinaczka skałkowa; dwie spośród czterech dyscyplin turystyki kwalifikowanej: turystyka górska, rowerowa, kajakowa, narciarska; oraz jeden spośród czterech fakultetów zawodowych: fotografia podróżnicza, operator ścianki wspinaczkowej, pilotaż wycieczek, turystyka przygodowa osób starszych.


Warto poświęcić trochę czasu i przeanalizować konkretne propozycje pod kątem przewidywanych specjalności na studiach oraz wymagań, jakie stawiane są kandydatom. Dowiedz się więcej o turystycznych kierunkach studiów dostępnych w Krakowie, wybierając interesujące Cię pozycje z poniższej listy.

Kierunki studiów turystycznych w Krakowie 2024

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia turystyczne Kraków. Interesujesz się różnymi formami ruchu turystycznego, myślisz o tym, by go w przyszłości organizować i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia turystyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Krakowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Krakowie:

Studia w Krakowie

Kierunki studiów w Krakowie

Rekrutacja na studia w Krakowie

Uczelnie Kraków

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia