Kierunki studiów KrakównewStudia biologiczneStudia informatyczneStudia Kraków

Bioinformatyka i analiza danych w Krakowie

Uniwersytet Rolniczy w Krakowie proponuje w ofercie studiów inżynierskich: kierunek Bioinformatyka i analiza danych, skierowany do osób interesujących się biologią, matematyką, programowaniem i informatyką.

Bioinformatyka i analiza danych to studia inżynierskie, prowadzone w trybie stacjonarnym przez Wydział Biotechnologii i Ogrodnictwa URK.

Studia na tym kierunku kierowane są do osób wykazujących szczególne zainteresowania biologią, matematyką oraz programowaniem i wykorzystaniem narzędzi informatycznych, głównie w celu opisu i analizy danych biologicznych oraz przetwarzaniem wielkich zbiorów danych.

Studenci uczą się m.in. formułować i rozwiązywać podstawowe problemy biologiczne w sposób ścisły, posługując się modelami matematycznymi oraz metodami i technikami informatycznymi, jak również gromadzić dane dotyczące procesów biologicznych uzyskane ze specjalistycznych laboratoriów, czy środowiska.
Absolwenci potrafią projektować, implementować i eksplorować bazy danych, rozwijać i implementować algorytmy przetwarzania i analizy danych, w tym specjalistyczne bazy danych sekwencji DNA i RNA pochodzące z programów sekwencjonowania genomów i transkryptomów.

Specjalności (wybierane na piątym semestrze studiów):

  • Bioinformatyka,
  • Analiza danych.

Perspektywy zawodowe absolwentów tego kierunku:

  • firmy farmaceutyczne i bioinformatyczne,
  • laboratoria diagnostyczne, badawcze i usługowe,
  • jednostki naukowe placówek klinicznych,
  • ośrodki oceny genetycznej zwierząt i roślin,
  • instytucje zajmujące się badaniami statystycznymi, narzędziami i systemami informatycznymi.

Dowiedz się więcej na stronie URK

Więcej informacji o kierunkach informatycznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia informatyczne Kraków. Interesujesz się informatyką, nowoczesnymi technologiami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Sprawdź – studia informatyczne w Polsce.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Krakowie:

Studia w Krakowie

Kierunki studiów w Krakowie

Rekrutacja na studia w Krakowie

Uczelnie Kraków

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia