Kierunki studiów Krakówrodzaje studiów KrakówStudiaStudia KrakówStudia sportowe

Studia sportowe w Krakowie

Studia sportowe na kierunkach wychowanie fizyczne, trener zdrowia i sprawności fizycznej, sport w szkolnym wychowaniu fizycznym to propozycje AWF w Krakowie.

Gdy w mieście działa tak renomowana uczelnia sportowa jak Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie nie może dziwić, że studia oferowane przez nią cieszą się tak dużym zainteresowaniem kandydatów. To właśnie dzięki temu, że działa AWF studia sportowe w Krakowie to propozycja kilku atrakcyjnych kierunków.

Wychowanie fizyczne w służbach mundurowych na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie

Studia na kierunku wychowanie fizyczne w służbach mundurowych prowadzone przez Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie to przygotowanie absolwentów do tego, by projektować i realizować programy treningowe dostosowane do potrzeb służb mundurowych, mające na celu rozwój specjalnej sprawności fizycznej lub zwiększenie wydolności fizycznej organizmu osób wykonujących zadania w zróżnicowanych i ekstremalnych warunkach środowiska zewnętrznego.

Absolwent kierunku posiada umiejętności i kompetencje w zakresie określania predyspozycji fizycznych do służby w formacjach mundurowych oraz dokonywania pomiaru i oceny wydolności fizycznej i sprawności fizycznej, której wysoki poziom determinuje skuteczne wykonywanie zadań służbowych. Legitymizuje się wysoką sprawnością fizyczną co umożliwia demonstrowanie ćwiczeń fizycznych. Posiada kompetencje instruktora technik i taktyki interwencji/samoobrony, gimnastyki podstawowej, instruktora wybranych zespołowych gier sportowych (piłki nożnej, piłki ręcznej, piłki siatkowej lub koszykówki) oraz uprawnienia ratownika wodnego i stopień instruktora pływania.

Wychowanie fizyczne na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie

Studia na kierunku wychowanie fizyczne, które prowadzi AWF w Krakowie, pozwalają uzyskać niezbędną wiedzę biologiczną i społeczną oraz umiejętności umożliwiające kompetentne oddziaływanie środkami fizycznymi na organizm i środkami pedagogicznymi na osobowość.

W trakcie pierwszego roku studiów studenci mogą wybrać jedną z grup zajęć specjalistycznych:

  • odnowa biologiczna,
  • gimnastyka korekcyjna,
  • trener personalny.

Absolwent będzie przygotowany do pracy zawodowej jako nauczyciel wychowania fizycznego. Miejscem zatrudnienia mogą być przedszkola i szkoły podstawowe, placówki wychowania pozaszkolnego, organizacje sportowe i placówki kultury fizycznej.


Przed wyborem studiów poznaj ofertę specjalności, przeczytaj o zasadach rekrutacji, poznaj perspektywy zawodowe absolwentów. Dowiedz się więcej o sportowych kierunkach studiów dostępnych w Krakowie, wybierając interesujące Cię pozycje z poniższej listy.

Kierunki studiów sportowych w Krakowie 2024

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia sportowe Kraków. Interesujesz się dyscyplinami sportowymi, myślisz w przyszłości zostać trenerem lub menedżerem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia sportowe w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Krakowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Krakowie:

Studia w Krakowie

Kierunki studiów w Krakowie

Rekrutacja na studia w Krakowie

Uczelnie Kraków

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia