Studia sportowe w Krakowie

Studia na kierunku WYCHOWANIE FIZYCZNE, SPORT, KULTURA FIZYCZNA OSÓB STARSZYCH to propozycje AWF w Krakowie.

Gdy w mieście działa tak renomowana uczelnia sportowa jak Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie nie może dziwić, że studia oferowane przez nią cieszą się tak dużym zainteresowaniem kandydatów. To właśnie dzięki temu, że działa AWF studia sportowe w Krakowie to propozycja kilku atrakcyjnych kierunków.

Sport na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie

Studenci kierunku sport na AWF w Krakowie zdobywają interdyscyplinarną wiedzę z zakresu nauk społecznych, biologicznych i ekonomicznych oraz umiejętności korzystania z niej w pracy zawodowej i życiu, z zachowaniem zasad etycznych.

Studia przygotowują do edukacji i wychowania poprzez sport, samodzielnego planowania i realizacji szkolenia sportowego, do promowania zdrowia i aktywności fizycznej w miejscu pracy i środowisku lokalnym oraz inicjowania i organizowania przedsięwzięć sportowych.

Nabyte umiejętności mogą być wykorzystane w projektowaniu, realizowaniu i kontrolowaniu procesu treningowego sportowca, jak również w zarządzaniu organizacją sportową.

Wychowanie fizyczne na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie

Studia na kierunku wychowanie fizyczne, które prowadzi AWF w Krakowie, pozwalają uzyskać niezbędną wiedzę biologiczną i społeczną oraz umiejętności umożliwiające kompetentne oddziaływanie środkami fizycznymi na organizm i środkami pedagogicznymi na osobowość.

W trakcie pierwszego roku studiów studenci mogą wybrać jedną z grup zajęć specjalistycznych:

  • odnowa biologiczna,
  • gimnastyka korekcyjna,
  • trener personalny.

Absolwent będzie przygotowany do pracy zawodowej jako nauczyciel wychowania fizycznego. Miejscem zatrudnienia mogą być przedszkola i szkoły podstawowe, placówki wychowania pozaszkolnego, organizacje sportowe i placówki kultury fizycznej.


Przed wyborem studiów poznaj ofertę specjalności, przeczytaj o zasadach rekrutacji, poznaj perspektywy zawodowe absolwentów. Dowiedz się więcej o sportowych kierunkach studiów dostępnych w Krakowie, wybierając interesujące Cię pozycje z poniższej listy.

Kierunki studiów sportowych w Krakowie 2023

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia sportowe Kraków. Interesujesz się dyscyplinami sportowymi, myślisz w przyszłości zostać trenerem lub menedżerem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia sportowe w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Krakowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Krakowie:

Studia w Krakowie

Kierunki studiów w Krakowie

Rekrutacja na studia w Krakowie

Uczelnie Kraków

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia