Kierunki studiówKierunki studiów KrakówStudia KrakówStudia sportowe

Wychowanie fizyczne – studia w Krakowie

Studia na kierunku wychowanie fizyczne to propozycja przygotowana przez Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie. Studia adresowane są do osób, które chcą się przygotować do pracy zawodowej jako nauczyciel wychowania fizycznego.

Studia prowadzone przez Akademię Wychowania Fizycznego w Krakowie to szansa uzyskania tytułu zawodowego – licencjata. Absolwent kierunku wychowanie fizyczne uzyskuje niezbędną wiedzę biologiczną i społeczną oraz umiejętności umożliwiające kompetentne oddziaływanie środkami fizycznymi na organizm i środkami pedagogicznymi na osobowość oraz przygotowanie do pracy zawodowej jako nauczyciel wychowania fizycznego.

Miejscem zatrudnienia absolwenta mogą być przedszkola i szkoły podstawowe, placówki wychowania pozaszkolnego, organizacje sportowe i placówki kultury fizycznej.

W trakcie pierwszego roku studiów studenci mogą wybrać jedną z grup zajęć specjalistycznych: odnowa biologiczna, gimnastyka korekcyjna, trener personalny. W ramach zajęć organizowanych przez Centrum Edukacji Zawodowej AWF w Krakowie, student ma możliwość uczestniczenia w jednej specjalizacji realizowanej w ramach zajęć fakultatywnych.

Kierunek wychowanie fizyczne w Krakowie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia sportowe Kraków. Interesujesz się dyscyplinami sportowymi, myślisz w przyszłości zostać trenerem lub menedżerem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia sportowe w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Krakowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Krakowie:

Studia w Krakowie

Kierunki studiów w Krakowie

Rekrutacja na studia w Krakowie

Uczelnie Kraków

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia