Kierunki studiówKierunki studiów LublinStudia LublinStudia medyczne

Ratownictwo medyczne – studia w Lublinie

Myślisz o tym, by wybrać studia medyczne w Lublinie? Szczególnie interesuje Cię kierunek ratownictwo medyczne? Sprawdź, które lubelskie uczelnie proponują go kandydatom.

Studia na kierunku ratownictwo medyczne prowadzą Uniwersytet Medyczny w Lublinie oraz Akademia Nauk Społecznych i Medycznych w Lublinie. Dowiedz się więcej!

Ratownictwo medyczne na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie

Studia na kierunku ratownictwo medyczne, proponowane przez Uniwersytet Medyczny w Lublinie, przygotowują do wykonywania zawodu ratownika medycznego udzielającego skutecznej pomocy ratowniczej w sytuacjach nagłego zagrożenia zdrowia lub życia.

Student zdobywa wiedzę i praktyczne umiejętności w zakresie nauk medycznych, w szczególności w zakresie medycznych czynności ratunkowych wykonywanych w stanach nagłych u dorosłych i dzieci niezależnie od ich przyczyny. Uczy się rozpoznawania stanów zagrożenia życia o różnej etiologii oraz prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Nabywa również uprawnienia do prowadzenia szkoleń z zakresu pierwszej pomocy, kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz medycznych czynności ratunkowych.

Absolwent jest przygotowany do pracy w Systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego: w Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych, Zespołach Ratownictwa Medycznego, Lotniczych Zespołach Ratownictwa Medycznego, Dyspozytorniach Medycznych oraz jednostkach współpracujących z systemem: WOPR, TOPR, GOPR, Policja, Straż Pożarna i wojsko. Może także zabezpieczać pod kątem medycznym obozy, kolonie, imprezy masowe.

Ratownictwo medyczne w Akademii Nauk Społecznych i Medycznych w Lublinie

Jeżeli interesujesz się medycyną, jesteś sprawny fizycznie, lubisz pomagać innym osobom, jesteś odporny na stres, dokonujesz szybkich i trafnych decyzji, masz umiejętności i pragniesz wykonywać medyczne czynności ratunkowe, kierunek ratownictwo medyczne w ANSiM w Lublinie to świetna propozycja dla Ciebie.

Jako absolwent kierunku będziesz mógł pracować w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej, szpitalnych oddziałach ratunkowych, zespołach ratownictwa medycznego, specjalistycznych służbach ratowniczych oraz ośrodkach nauczających, w tym w Centrum Powiadamiania Ratunkowego szczebla powiatowego i regionalnego, powiatowych i wojewódzkich zespołach do spraw opracowania regionalnego planów zabezpieczenia kryzysowego; w strukturach Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, w charakterze instruktora pierwszej pomocy, w szkołach, jednostkach straży pożarnej, służbach ratowniczych i zakładach pracy o dużym ryzyku wypadkowości, w służbach zajmujących się bezpieczeństwem i higieną pracy, w zakładach przemysłowych oraz w charakterze koordynatora medycznego przy zabezpieczeniu imprez masowych.

Kierunek ratownictwo medyczne w Lublinie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia medyczne Lublin. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Lublinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Lublinie:

Studia w Lublinie

Kierunki studiów w Lublinie

Rekrutacja na studia w Lublinie

Uczelnie Lublin

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij


Czytaj więcej: studia w Lublinie

Studia techniczne w Lublinie

Studia techniczne należą do jednych z najchętniej wybieranych przez kandydatów. W zależności od wybranego kierunku…

Fizjoterapia w Lublinie

Fizjoterapia to jeden z najpopularniejszych kierunków medycznych. Co roku jest chętnie wybierany przez kandydatów, którzy…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia