Kierunki studiówKierunki studiów KrakówStudia informatyczneStudia Kraków

Informatyka analityczna – studia w Krakowie

Studia na kierunku informatyka analityczna wprowadzają studentów w świat programowania, algorytmów i projektowania systemów informatycznych.

Kierunek informatyka analityczna ma w swojej ofercie Uniwersytet Jagielloński. Studia prowadzi Wydział Matematyki i Informatyki UJ.

Studia na kierunku informatyka analityczna są adresowane do osób ambitnych i wybitnych. Około jedna trzecia studentów i studentek kierunku jest finalistami albo laureatami olimpiad przedmiotowych. Codzienna współpraca z innymi wybitnymi studentami/studentkami oraz wybitnymi naukowcami jest dobrym przygotowaniem do konkursów programistycznych, zarówno ogólnopolskich jak i międzynarodowych. Studenci i studentki informatyki analitycznej regularnie osiągają sukcesy w tego typu konkursach.

Na tych studiach nauczysz się:

  • programować w nowoczesnych językach programowania,
  • rozwiązywać problemy algorytmiczne,
  • projektować, analizować i testować nowe algorytmy,
  • analizować i optymalizować wydajność programów,
  • projektować systemy informatyczne.

Po skończeniu studiów absolwenci i absolwentki bez problemu znajdują pracę w renomowanych firmach informatycznych zarówno w Polsce jak i za granicą, takich jak Facebook, Google, IBM, Motorola, Nokia, Onet, Sabre, Samsung, czy Siemens. Studia przygotują do pracy w najatrakcyjniejszych zawodach: informatyka, programisty, architekta/projektanta systemów informatycznych, kierownika projektów informatycznych, specjalisty big data, testera oprogramowania, analityka danych.

Kierunku informatyka analityczna w Krakowie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia informatyczne Kraków. Interesujesz się informatyką, nowoczesnymi technologiami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Sprawdź – studia informatyczne w Polsce.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Krakowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Krakowie:

Studia w Krakowie

Kierunki studiów w Krakowie

Rekrutacja na studia w Krakowie

Uczelnie Kraków

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia