Studia informatyczne w Krakowie

Oferta krakowskich uczelni w dziedzinie szeroko pojętej informatyki może nieco przytłaczać: na dziewięciu uczelniach można studiować aż 21 różnych kierunków! Sprawdź, jakie masz możliwości studiów informatycznych w Krakowie w tym artykule!

Studia informatyczne proponuje wiele krakowskich uczelni państwowych, które są odpowiedzialne za większą część oferty edukacyjnej w Krakowie w dziedzinie informatyki. Szczególnie imponująco wygląda oferta Akademii Górniczo-Hutniczej, która prowadzi aż 12 różnych kierunków blisko związanych z informatyką! Jeśli interesuje nas studiowanie na uczelni państwowej, warto też przyjrzeć się ofercie Politechniki Krakowskiej oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zainteresowani mniejszymi grupami i indywidualnym podejściem do studenta powinni pochylić się nad ofertami uczelni niepublicznych, m.in. Wyższej Szkoły Ekonomii i Informatyki oraz Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości.

Konsekwencją bogatej oferty edukacyjnej w dziedzinie informatyki w Krakowie jest możliwość studiowania nie tylko kierunków bardziej ogólnych, jak INFORMATYKA, ale też wybranie wyspecjalizowanego kierunku, np. BIOINFORMATYKI, GEOINFORMATYKI, czy GAME DESIGNU. Pozwala to ukierunkować studia na obszary odpowiadające naszym zainteresowaniom oraz wyróżnić się umiejętnościami specyficznymi dla danej dziedziny, np. znajomością procesów biochemicznych i genetyki molekularnej po BIOINFORMATYCE, na rynku pracy.

Kierunki studiów informatycznych w Krakowie:

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia informatyczne Kraków. Interesujesz się informatyką, nowoczesnymi technologiami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Sprawdź – studia informatyczne w Polsce.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Krakowie:

Studia w Krakowie

Kierunki studiów w Krakowie

Rekrutacja na studia w Krakowie

Uczelnie Kraków

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia