Kierunki studiów Krakównewrodzaje studiów KrakówStudiaStudia informatyczneStudia Kraków

Studia informatyczne w Krakowie

Oferta krakowskich uczelni w dziedzinie szeroko pojętej informatyki może nieco przytłaczać: na dziewięciu uczelniach można studiować ponad 20 różnych kierunków! Sprawdź, jakie masz możliwości studiów informatycznych w Krakowie w tym artykule!

Studia informatyczne proponuje wiele krakowskich uczelni państwowych, które są odpowiedzialne za większą część oferty edukacyjnej w Krakowie w dziedzinie informatyki. Szczególnie imponująco wygląda oferta Akademii Górniczo-Hutniczej, która prowadzi aż 12 różnych kierunków blisko związanych z informatyką! Jeśli interesuje nas studiowanie na uczelni państwowej, warto też przyjrzeć się ofercie Politechniki Krakowskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zainteresowani mniejszymi grupami i indywidualnym podejściem do studenta powinni pochylić się nad ofertami uczelni niepublicznych, m.in. Wyższej Szkoły Ekonomii i Informatyki oraz Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości.

Konsekwencją bogatej oferty edukacyjnej w dziedzinie informatyki w Krakowie jest możliwość studiowania nie tylko kierunków bardziej ogólnych, jak INFORMATYKA, ale też wybranie wyspecjalizowanego kierunku, np. BIOINFORMATYKI, GEOINFORMATYKI, czy GAME DESIGNU. Pozwala to ukierunkować studia na obszary odpowiadające naszym zainteresowaniom oraz wyróżnić się umiejętnościami specyficznymi dla danej dziedziny, np. znajomością procesów biochemicznych i genetyki molekularnej po BIOINFORMATYCE, na rynku pracy.

Informatyka stosowana na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie (UEK)

Informatyka stosowana, którą ma w swojej ofercie Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, to kierunek studiów stanowiący połączenie wiedzy informatycznej z biznesową (studia dostępne są również w języku angielskim).

Studiując ten kierunek poznasz przedmioty wchodzące w skład kanonu informatyki, a oprócz tego zyskasz solidne podstawy nauk ekonomicznych.

Obok znajomości teoretycznych podstaw informatyki, budowy i zasad działania systemów komputerowych, programowania, baz danych, systemów operacyjnych, sieci komputerowych oraz projektowania systemów informacyjnych, będziesz mógł uzyskać wiedzę z zakresu ekonomii, zarządzania, przedsiębiorczości, rachunkowości czy prawa. Dzięki temu po skończeniu studiów będziesz dobrze rozumieć rzeczywistość gospodarczą i tym samym, z powodzeniem będziesz mógł zarówno projektować, wdrażać, administrować i analizować systemy informatyczne wspierające działalność biznesową, jak również projektować oprogramowanie tworzące systemy informatyczne.

Specjalności:

 • Inżynieria oprogramowania
 • Systemy informacyjne

Informatyka stosowana w Wyższej Szkole Ekonomii i Informatyki w Krakowie (WSEI Kraków)

Kierunek informatyka stosowana, który prowadzi Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki w Krakowie, to studia inżynierskie (3,5 roku – 7 semestrów) dostępne w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Partnerem strategicznym kierunku jest firma Microsoft.

Postawiliśmy sobie cel: być liderem w nauczaniu technologii Microsoft w Małopolsce. Bazujemy wyłącznie na środowiskach deweloperskich, bazodanowych, serwerowych Microsoft i jesteśmy w tym naprawdę dobrzy! Oparliśmy nauczanie w 100% o kursy komercyjne Microsoft (Imagine Academy), które są rozpoznawalne i cenione na całym świecie.

WSEI w Krakowie

Od drugiego roku studiów studenci realizują jedną z czterech ścieżek kształcenia.

Ścieżki kształcenia:

Informatyka na Politechnice Krakowskiej

Studia na kierunku informatyka, które prowadzi Politechnika Krakowska, przygotowują absolwentów do pracy w szeroko pojętej branży IT. Dzieje się tak za sprawą dopasowania standardów nauczania do oczekiwań rynku pracy. Kształcenie umiejętności własnego rozwoju zapewnia studentom otwartość na nowe technologie informatyczne.

Ukończenie studiów pierwszego stopnia (studia inżynierskie bez podziału na specjalności) daje podstawy do pracy w każdej gałęzi informatyki.

Informatyka na Uniwersytecie Jagiellońskim

Kierunek informatyka, który znajdziesz w ofercie Uniwersytetu Jagiellońskiego, proponuje wszystkim studentom i studentkom studiów I stopnia jeden, wspólny program edukacyjny. Natomiast na trzecim roku jest dużo przedmiotów do wyboru, dzięki czemu każdy decyduje o dalszym kierunku własnego rozwoju. 

Studia przygotowują do przyszłej pracy na stanowiskach związanych z branżą IT, m.in.:

 • programisty,
 • architekta rozwiązań IT,
 • testera,
 • projektanta aplikacji sieciowych,
 • specjalisty ds. rozwoju systemów informatycznych,
 • administratora baz danych.

Informatyka techniczna na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie

Studenci kierunku informatyka techniczna na AGH w Krakowie uczą się m.in. programowania proceduralnego i obiektowego, algorytmiki i metod numerycznych, a także ich zastosowania w rozwiązywaniu praktycznych problemów związanych z projektowaniem i implementacją oprogramowania użytkowego; projektowania aplikacji komputerowych z wykorzystaniem różnych architektur oprogramowania; tworzenia graficznego interfejsu użytkownika dowolnych systemów okienkowych, internetowych i mobilnych; implementacji dowolnego oprogramowania użytkowego z wykorzystaniem nowoczesnych technologii programistycznych; podstaw budowy i działania komputerów oraz urządzeń przenośnych, ich systemów operacyjnych oraz sieci komputerowych; stosowania metod optymalizacji i technik sztucznej inteligencji oraz wielu innych aspektów informatyki.

Absolwenci znajda zatrudnienie w:

 • przedsiębiorstwach zajmujących się projektowaniem i produkcją oprogramowania,
 • laboratoriach badawczych i jednostkach naukowych prowadzących działalność w zakresie informatyki, inżynierii materiałowej oraz innych gałęzi techniki
 • przedsiębiorstwach funkcjonujących w różnych obszarach przemysłu i biznesu, które potrzebują wsparcia w zakresie komputerowej analizy procesów, optymalizacji, cyfrowego prototypowania, wizualizacji, itp.
 • we wszelkich firmach zatrudniających wysoko kwalifikowanych programistów i administratorów systemów komputerowych


Na poniższej liście znajdziesz wszystkie propozycje informatycznych kierunków studiów w Krakowie – dowiedz się więcej!

Kierunki studiów informatycznych w Krakowie 2024

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia informatyczne Kraków. Interesujesz się informatyką, nowoczesnymi technologiami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Sprawdź – studia informatyczne w Polsce.

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Krakowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Krakowie:

Studia w Krakowie

Kierunki studiów w Krakowie

Rekrutacja na studia w Krakowie

Uczelnie Kraków

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia