Kierunki studiów WrocławNoweStudiaStudia informatyczneStudia Wrocław

Studia informatyczne we Wrocławiu

Chyba nikogo nie zdziwi, że Wrocław, jako jeden z największych ośrodków akademickich w Polsce, posiada bardzo bogatą ofertę studiów w cieszącej się ogromnym zainteresowaniem dziedzinie informatyki. Sprawdź, jakie studia informatyczne możesz studiować w stolicy Dolnego Śląska!

Studia informatyczne we Wrocławiu prowadzą zarówno uczelnie państwowe, jak i niepubliczne. Z grupy tych pierwszych dużymi ofertami edukacyjnymi mogą pochwalić się Politechnika Wrocławska oraz Uniwersytet Wrocławski, na których można studiować m.in. INFORMATYKĘ, CYBERBEZPIECZEŃSTWO i TELEINFORMATYKĘ. Uczelnie prywatne, jak np. Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej HORYZONT lub Dolnośląska Szkoła Wyższa oferują studia nie tylko na standardowych kierunkach w dziedzinie jak ww. INFORMATYKA, ale również na nietypowych, bardziej wyspecjalizowanych kierunkach jak MEDIA KREATYWNE: GAME DESIGN, ANIMACJA, EFEKTY SPECJALNE, czy w ramach INDYWIDUALNYCH STUDIÓW INFORMATYCZNO-MATEMATYCZNYCH.

Warto również zwrócić uwagę na bardziej niszowe, ale pozwalające wyróżnić się na rynku pracy, kierunki, jak np. prowadzona na WWSIS HORYZONT oraz Uniwersytecie Przyrodniczym BIOINFORMATYKA, która jest ciekawym pomysłem dla osób zainteresowanych biologią lub które zdawały przedmioty z grupy biologiczno-chemicznych na maturze, a chcą w przyszłości pracować w branży IT.

Bioinformatyka we Wrocławskiej Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej Horyzont

Kierunek bionformatyka w WWSIS Horyzont to innowacyjna propozycja dla osób ambitnych, interesujących się nie tylko informatyką, ale również biologią, medycyną i kryptografią.

Specjalności:

Informatyka stosowana na Politechnice Wrocławskiej

Kierunek studiów informatyka stosowana, który prowadzi Politechnika Wrocławska, łączy szeroko pojmowaną wiedzę informatyczną z fizyką, matematyką oraz podstawami zarządzania i komunikacji społecznej. Studenci kształcą się w zakresie programowania oraz języków i technik programowania; algorytmów i struktury danych; sieci komputerowych; baz i hurtowni danych; systemów mobilnych, rozproszonych i webowych; multimediów oraz inteligentnych systemów informatycznych; zarządzania projektami informatycznymi.

Absolwenci mogą podjąć pracę niemal we wszystkich obszarach przemysłu, gospodarki czy administracji. Branża IT jest najszybciej rozwijającą się branżą na świecie, dlatego zapotrzebowanie na informatyków, programistów, testerów, administratorów danych, analityków itp. jest ogromne.

Informatyka we Wrocławskiej Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej Horyzont

Studia na kierunku informatyka w WWSIS Horyzont to przede wszystkim nacisk na przekazywanie specjalistycznej wiedzy w połączeniu z praktycznymi umiejętnościami. Kadrę dydaktyczną Wydziału Informatyki tworzą specjaliści o uznanym dorobku zawodowym i naukowym. 

Specjalności:

Informatyka na Uniwersytecie Wrocławskim

Zaletą studiów na kierunku informatyka, który proponuje kandydatom Uniwersytet Wrocławski, jest elastyczny program studiów. Poza kilkoma obowiązkowymi przedmiotami wprowadzającymi do ścisłego matematycznego myślenia o informatyce, studenci mogą wybierać kursy, które ich interesują i sami zbudować własny tok studiów. 

Na studiach I stopnia dostępne są dwie ścieżki studiowania:

  • studia licencjackie 3-letnie,
  • studia inżynierskie 3,5-letnie.

Na studiach nauczysz się ponadczasowych podstaw informatyki, algorytmicznego myślenia, analizy problemów i precyzji w myśleniu.

Absolwenci informatyki bez problemów znajdują ciekawe i dobrze płatne stanowiska w Polsce i za granicą. Szybko awansują, często pełnią funkcje kierownicze lub zakładają własne przedsiębiorstwa.


Uzyskaj więcej informacji o informatycznych kierunkach studiów we Wrocławiu, wybierając interesujące Cię pozycje z poniższej listy.

Kierunki studiów informatycznych we Wrocławiu 2024

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stroniestudia informatyczne Wrocław. Interesujesz się informatyką, nowoczesnymi technologiami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia informatyczne w Polsce.

Czytaj również:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów we Wrocławiu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia