Studia informatyczne we Wrocławiu

Chyba nikogo nie zdziwi, że Wrocław, jako jeden z największych ośrodków akademickich w Polsce, posiada bardzo bogatą ofertę studiów w cieszącej się ogromnym zainteresowaniem dziedzinie informatyki. Sprawdź, jakie kierunki z tej przyszłościowej dziedziny możesz studiować w stolicy Dolnego Śląska!

Kierunki informatyczne we Wrocławiu prowadzą zarówno uczelnie państwowe, jak i niepubliczne. Z grupy tych pierwszych dużymi ofertami edukacyjnymi mogą pochwalić się Politechnika Wrocławska oraz Uniwersytet Wrocławski, na których można studiować m.in. INFORMATYKĘ, CYBERBEZPIECZEŃSTWO i TELEINFORMATYKĘ. Uczelnie prywatne, jak np. Wrocławska Wyższa Szkoła Informatyki Stosowanej HORYZONT lub Dolnośląska Szkoła Wyższa oferują studia nie tylko na standardowych kierunkach w dziedzinie jak ww. INFORMATYKA, ale również na nietypowych, bardziej wyspecjalizowanych kierunkach jak MEDIA KREATYWNE: GAME DESIGN, ANIMACJA, EFEKTY SPECJALNE, czy w ramach INDYWIDUALNYCH STUDIÓW INFORMATYCZNO-MATEMATYCZNYCH.

Warto również zwrócić uwagę na bardziej niszowe, ale pozwalające wyróżnić się na rynku pracy, kierunki, jak np. prowadzona na WWSIS HORYZONT oraz Uniwersytecie Przyrodniczym BIOINFORMATYKA, która jest ciekawym pomysłem dla osób zainteresowanych biologią lub które zdawały przedmioty z grupy biologiczno-chemicznych na maturze, a chcą w przyszłości pracować w branży IT.

Kierunki studiów informatycznych we Wrocławiu

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie studia informatyczne Wrocław.

Interesujesz się informatyką, nowoczesnymi technologiami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia informatyczne w Polsce.

Czytaj także:

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia