Kierunki studiów BydgoszczNowerodzaje studiów BydgoszczStudiaStudia BydgoszczStudia techniczne

Studia techniczne w Bydgoszczy

Studia techniczne w największej ilości proponuje Politechnika Bydgoska. Znajdziecie tu m.in. takie kierunki studiów jak: mechatronika, mechanika i budowa maszyn, budownictwo, energetyka i wiele innych, które oferuje w tym roku uczelnia.

Oprócz Politechniki Bydgoskiej, studia techniczne proponuje także Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, jak również bydgoskie uczelnie niepubliczne (np. Bydgoska Szkoła Wyższa, czy Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy).

Budownictwo na Politechnice Bydgoskiej

Studia na kierunku budownictwo, które proponuje Politechnika Bydgoska, przygotują Cię do pracy w charakterze inżyniera budownictwa. Będziesz zajmować się projektowaniem, wykonawstwem i eksploatacją obiektów budowlanych, wykonywać analizy i projekty konstrukcji obiektów kubaturowych i inżynierskich oraz zdobędziesz umiejętność prowadzenia prac przy ich realizacji.

Opanujesz także technologie wspomagające procesy budowlane oraz nowoczesne rozwiązania materiałowe. Uzyskasz również przygotowanie do prowadzenia budowy, utrzymania i modernizacji obiektów budowlanych oraz produkcji materiałów i elementów budowlanych.

W przyszłości możesz także zajmować się projektowaniem oraz realizacją procesów budowlanych i systemów technologicznych, jak również zarządzaniem – zarówno w budownictwie tradycyjnym jak i proekologicznym.

Inżynieria materiałowa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Kierunek inżynieria materiałowa (propozycja UKW) jest skierowany do osób, które pasjonują się odkrywaniem nowych rozwiązań technologicznych oraz szeroko pojętą mechaniką. Absolwenci uzyskają zawansowaną wiedzę i umiejętności praktyczne z zakresu nowoczesnych inżynierskich materiałów polimerowych i kompozytowych, metalowych oraz ceramicznych. Inżynieria materiałowa jest dziedziną inżynierii, obejmującą zastosowanie nauki o materiałach dla bezpośrednio użytecznych celów związanych z projektowaniem, wytwarzaniem i użytkowaniem różnych produktów i dóbr powszechnego użytku.

Absolwenci inżynierii materiałowej znajdą pracę w przedsiębiorstwach budowlanych zajmujących się wykonawstwem lub produkcją budowlaną, biurach projektowych oraz jednostkach państwowych i samorządowych. Będą mogli działać także w ramach własnych firm projektowych lub wykonawczych. Ukończenie studiów na kierunku budownictwo umożliwi Ci uzyskanie uprawnień budowlanych, niezbędnych do tego, aby zostać kierownikiem budowy, inspektorem nadzoru lub projektantem.

Mechatronika w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy

Studia na kierunku mechatronika, które prowadzi Wyższa Szkoła Gospodarki, przygotowują do pracy w wielu środowiskach, w których niezbędne są kompetencje z zakresu mechaniki, elektroniki, automatyki, robotyki i informatyki. Studenci uczą się projektować układy mechatroniczne oraz wykonywać prototypy urządzeń z wykorzystaniem nowoczesnego oprogramowania i technik wytwarzania. Ponadto zdobywają wiedzę związaną z obsługą zaawansowanych systemów sterowania i robotyki, w tym wielu platform IoT (Internetu Rzeczy).

Absolwenci mogą znaleźć zatrudnienie m.in. w:

  • firmach zajmujących się instalacją, projektowaniem i konstruowaniem rozproszonych systemów pomiarowych,
  • przemyśle maszynowym,
  • firmach z branży elektronicznej,
  • firmach konstrukcyjnych.


Chcesz dowiedzieć się więcej o innych kierunkach technicznych, na których można studiować w Bydgoszczy? Wybierz interesujące Cię pozycje z poniższej listy.

Kierunki studiów technicznych w Bydgoszczy 2024

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków technicznych – sprawdź naszą stronę studia techniczne Bydgoszcz. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Bydgoszcz.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Bydgoszcz.

Można skorzystać również z innych informacji o studiach w Bydgoszczy

Studia w Bydgoszczy

Kierunki studiów w Bydgoszczy

Rekrutacja na studia w Bydgoszczy

Uczelnie Bydgoszcz

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia