Kierunki studiów CzęstochowanewStudia CzęstochowaStudia techniczneTOP CzęstochowaTop studia

Budownictwo w Częstochowie

Chcesz wykorzystać swoją kreatywność i umiejętności nowoczesnego myślenia inżynierskiego? Może chcesz studiować kierunek budownictwo w Częstochowie?

Studia na kierunku budownictwo proponuje kandydatom Politechnika Częstochowska. Na Wydziale Budownictwa możesz wybrać pomiędzy studiami inżynierskimi na kierunku budownictwo lub budownictwo z wykorzystaniem technologii BIM.

Budownictwo na Politechnice Częstochowskiej

Realizowany na Wydziale Budownictwa Politechniki Częstochowskiej proces kształcenia dostosowany jest do współczesnych wymogów edukacyjnych oraz posiada innowacyjną formę realizacji procesu dydaktycznego. Proces dydaktyczny prowadzony jest w sposób kształtujący kompetencje zawodowe przyszłych absolwentów, tak by to oni tworzyli rozwiązania, które będą nowoczesne w skali regionu i kraju.

Zakres kształcenia (specjalności):

  • konstrukcje budowlane i inżynierskie
  • technologia, organizacja i zarządzanie w budownictwie
  • architektura w budownictwie
  • budowa i utrzymanie dróg

Posiadanie dyplomu magistra inżyniera budownictwa pozwala na podjęcie pracy na budowach jako inżynier budowy, kierownik robót czy kierownik budowy, w biurach projektowych i konstrukcyjnych, w biurach architektonicznych, przy kosztorysowaniu robót budowlanych, w nadzorze budowlanym.

Budownictwo z wykorzystaniem technologii BIM na Politechnice Częstochowskiej

BIM to skrót od Building Information Modeling. Modelowanie informacji o budynku to technologia informatyczna pozwalająca na stworzenie wielowymiarowego, cyfrowego modelu obiektu, pozwalająca efektywnie projektować, realizować proces inwestycyjny oraz efektywnie zarządzać obiektem w procesie eksploatacji.

Studiując budownictwo z wykorzystaniem technologii BIM na Wydziale Budownictwa Politechniki Częstochowskiej, jako jeden z pierwszych będziesz przygotowany do pracy w nowym, cyfrowym środowisku budownictwa.

Kierunek budownictwo w Częstochowie

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków technicznych – sprawdź  studia techniczne Częstochowa. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: STUDIA TECHNICZNE.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Częstochowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Częstochowie:

Studia w Częstochowie

Kierunki studiów w Częstochowie

Rekrutacja na studia w Częstochowie

Uczelnie Częstochowa

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia