Kierunki studiów Radomrodzaje studiów RadomStudiaStudia RadomStudia techniczne

Studia techniczne w Radomiu

Studia techniczne w Radomiu proponuje Uniwersytet Radomski oraz uczelnie niepaństwowe. Wybór przed którym stajesz jest z roku na rok większy. UR projektuje uruchomienie nowych kierunków.

Jeśli interesujesz się tym, co nowoczesne w świecie współczesnej technik i zamierzasz w tym kierunku rozwijać swoje pasje, poznaj studia techniczne na kierunkach m.in. MECHANIKA I BUDOWA MASZYN, BUDOWNICTWO, ELEKTROTECHNIKA i wielu innych, które oferują w tym roku uczelnie w Radomiu. Warto zwrócić szczególną uwagę na propozycje, które przygotował Uniwersytet Radomski.

Budownictwo na Uniwersytecie Radomskim

Studia na kierunku budownictwo, które prowadzi Wydział Mechaniczny Uniwersytetu Radomskiego, pozwalają zdobyć wiedzę i umiejętności z zakresu inżynierii lądowej, przeprowadzania badań laboratoryjnych m.in. gruntów, wyrobów budowlanych czy badań kontrolnych elementów konstrukcyjnych.

Studenci uczą się także obsługi inżynierskich programów branżowych, projektowania i sporządzania dokumentacji budowlanej, najnowszych technologii, budowli inteligentnych, nowoczesnych rozwiązań konstrukcyjnych. Zdobywają również umiejętności projektowania i drukowania elementów w innowacyjnej technologii 3D. Absolwenci będą posiadać wiedzę w zakresie przepisów prawnych i norm warunkujących projektowanie obiektów budowlanych.

Perspektywy zawodowe – absolwenci budownictwa znajdą pracę w:

 • biurach projektowych,
 • firmach wykonawczych, nadzorujących i utrzymujących obiekty budowlane,
 • zakładach produkcji prefabrykatów budowlanych,
 • organach nadzoru budowlanego,
 • jednostkach samorządów terytorialnych,
 • laboratoriach badawczych i przemysłowych,
 • szeroko rozumianym przemyśle wyrobów budowlanych.

Robotyka i automatyzacja procesów na Uniwersytecie Radomskim

Kierunek studiów robotyka i automatyzacja procesów, który ma w swojej ofercie Uniwersytet Radomski, to przede wszystkim wiedza i praktyka w zakresie budowy i programowania robotów oraz automatyzacji maszyn i procesów produkcyjnych.

Studenci uczą się także programowania obrabiarek CNC i sterowników przemysłowych PLC, Technologii Przemysłu 4.0, a w szczególności: wykorzystania sztucznej inteligencji do nadzorowania procesów, zastosowań przemysłowego Internetu rzeczy, wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości, tworzenia cyfrowych bliźniaków, czy druku 3D.

Jako absolwent znajdziesz zatrudnienie na stanowiskach związanych z obsługą i nadzorem zautomatyzowanych obrabiarek i linii produkcyjnych, robotyzacją procesów wytwarzania w przedsiębiorstwach branży przemysłu maszynowego, biurach projektowych oraz ośrodkach badawczo rozwojowych zajmujących się wdrażaniem nowoczesnych technologii. Realizacja projektów przemysłowych realizowanych z lokalnymi przedsiębiorstwami pozwoli na rozpoczęcie kariery zawodowej już w trakcie studiów.

Bezpieczeństwo i higiena pracy w Prywatnej Wyższej Szkole Ochrony Środowiska w Radomiu

Studia na kierunku bezpieczeństwo i higiena pracy, które proponuje kandydatom Prywatna Wyższa Szkoła Ochrony Środowiska w Radomiu, przygotowują do podejmowania pracy związanej z ochroną zdrowia i życia człowieka w środowisku pracy.

Studenci uczą się przede wszystkim interpretować rolę i miejsce człowieka w działaniach dotyczących BHP, wraz ze wszystkimi tego konsekwencjami. Zdobywają wiedzę i umiejętności związane m.in. z oceną i przebiegiem produkcyjnych procesów pracy; organizowaniem i prowadzeniem działań ratowniczych; przeprowadzaniem kontroli przestrzegania przepisów BHP; czy formułowaniem wniosków w zakresie poprawy warunków pracy.

Perspektywy zawodowe – absolwenci znajdą zatrudnienie:

 • w służbach BHP małych, średnich i dużych przedsiębiorstw; 
 • w firmach świadczących usługi z zakresu BHP; 
 • w organach nadzoru nad warunkami pracy; 
 • w instytucjach badawczych prowadzących projektowanie oraz wdrażanie rozwiązań technicznych i organizacyjnych minimalizujących skutki oddziaływania procesu pracy na człowieka; 
 • w szkolnictwie – po ukończeniu specjalności nauczycielskiej wg standardów uprawniających do wykonywania zawodu nauczyciela lub studiów podyplomowych w zakresie przygotowania pedagogicznego;
 • po uzyskaniu uprawnień specjalisty BHP pracownik będzie mógł otworzyć działalność gospodarczą związaną z wykonywaniem usług w zakresie bezpieczeństwa pracy i ochrony zdrowia;


Uzyskaj szczegółowe informacje o technicznych kierunkach studiów dostępnych dla kandydatów w Radomiu:

Kierunki studiów technicznych w Radomiu 2024

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków – sprawdź naszą stronę studia techniczne Radom. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Radom.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Radomiu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Radomiu:

Studia w Radomiu

Kierunki studiów w Radomiu

Rekrutacja na studia w Radomiu

Uczelnie Radom

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia