Kierunki studiów Rzeszówrodzaje studiów RzeszówStudiaStudia RzeszówStudia sportowe

Studia sportowe w Rzeszowie

Studia sportowe na kierunku WYCHOWANIE FIZYCZNE to propozycja Uniwersytetu Rzeszowskiego. Tylko na tej uczelni zrealizować możesz swoją sportową pasję.

Wychowanie fizyczne to studia sportowe, które przygotowują do podejmowania działalności pedagogicznej i wychowawczej na wszystkich poziomach edukacji. Osoby, które ukończą ten kierunek mają możliwość pracy w szkołach jako nauczyciel wychowania fizycznego.

Absolwent studiów I stopnia może również znaleźć pracę w służbach mundurowych (policji, straży pożarnej, wojsku, ratownictwie wodnym) oraz instytucjach oświatowych, badawczych i organizacjach społecznych z zakresu kultury fizycznej. Będzie przygotowany do prowadzenia działalności gospodarczej w zakresie sportu i rekreacji np. jako: 

  • instruktor sportu: lekkoatletyki, piłki siatkowej, piłki nożnej, piłki ręcznej, boksu, pływania,
  • instruktor fitness,
  • instruktor tańca,
  • instruktor gimnastyki korekcyjnej,
  • instruktor wychowania fizycznego w służbach mundurowych.

Kierunki studiów sportowych w Rzeszowie 2024

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia sportowe Rzeszów. Interesujesz się dyscyplinami sportowymi, myślisz w przyszłości zostać trenerem lub menedżerem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia sportowe w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Rzeszowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Rzeszowie:

Studia w Rzeszowie

Kierunki studiów w Rzeszowie

Rekrutacja na studia w Rzeszowie

Uczelnie Rzeszów

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia