Kierunki studiów ŁódźnewStudia ŁódźStudia techniczneTOP ŁódźTop studia

Mechanika i budowa maszyn w Łodzi

Wybierasz się na studia techniczne w Łodzi? Szczególnie interesuje Cię kierunek mechanika i budowa maszyn? Które łódzkie uczelnie proponują go kandydatom?

Studia na kierunku mechanika i budowa maszyn prowadzi Politechnika Łódzka. Ten kierunek ma w swojej ofercie również uczelnia niepubliczna: Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi.

Mechanika i budowa maszyn na Politechnice Łódzkiej (PŁ)

Mechanika i budowa maszyn to nowoczesność i tradycja. Studenci Politechniki Łódzkiej uczyli się mechaniki od samego początku istnienia Uczelni. Inżynier mechanik potrafi nie tylko dokręcać śruby, ale także projektować nowoczesne maszyny i urządzenia, a nawet znajdować rozwiązania, które ułatwią życie innym ludziom. Na zajęciach zobaczysz z bliska, jak z kawałka metalu można wykonać prawdziwe dzieło sztuki użytkowej.

Studenci zdobywają wiedzę potrzebną do projektowania i wykonawstwa konstrukcji mechanicznych, w tym: maszyn dla potrzeb przemysłu, maszyn roboczych, silników samochodowych oraz stosowanych w napędzie i sterowaniu, obrabiarek, urządzeń chłodniczych i klimatyzacyjnych. Kształcą się także w zakresie technologii budowy maszyn i urządzeń. Przygotowują się również do pracy w atrakcyjnych i nowych dziedzinach, jak mechatronika, aparatura i sprzęt medyczny, biomechanika, technologia biomateriałów, informatyka stosowana, eksploatacja maszyn. Zdobywają podstawową wiedzę z szeroko rozumianej działalności handlowej i związanych z nią zagadnień finansowych, prawnych, organizacyjnych i marketingowych.

W czasie studiów będziesz mógł się zastanowić, który kierunek dyplomowania wybierzesz.

Specjalności:

 • mechanika stosowana,
 • konstrukcja maszyn i systemów mechanicznych,
 • technologie wiórowe lub bezwiórowe.

Perspektywy zawodowe absolwenta:

 • projektant układów mechanicznych i mechatronicznych,
 • specjalista utrzymania ruchu (maszyn na produkcji),
 • konstruktor – mechanik,
 • technolog,
 • kierownik działu produkcji.

Mechanika i budowa maszyn w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi (AHE)

Jeśli zdecydujesz się wybrać studia na kierunku mechanika i budowa maszyn w AHE w Łodzi, zdobędziesz praktyczną i najnowszą wiedzę związaną z budową, wytwarzaniem i eksploatacją maszyn. Uzyskasz wysokie kompetencje z zakresu mechaniki i wytrzymałości materiałów, projektowania maszyn i ich elementów z wykorzystaniem współczesnych metod i narzędzi obliczeniowych, procesów wytwarzania, montażu i eksploatacji maszyn oraz materiałów inżynierskich stosowanych w budowie maszyn.

Zostaniesz specjalistą w obszarach związanych z teorią sterowania, dynamiką układów mechanicznych, elektrycznych, hydraulicznych i pneumatycznych oraz z automatyką w zakresie napędów i sterowania maszyn i urządzeń. Odbędziesz także praktyki w wiodących na rynku firmach z branży mechanicznej.

Po studiach znajdziesz pracę m.in. w:

 • przedsiębiorstwach przemysłu maszynowego oraz w innych zajmujących się wytwarzaniem i eksploatacją maszyn,
 • jednostkach projektowych, konstrukcyjnych i technologicznych oraz związanych z organizacją produkcji i automatyzacją procesów technologicznych,
 • jednostkach odbioru technicznego produktów i materiałów,
 • jednostkach akredytacyjnych i atestacyjnych,
 • jednostkach naukowo-badawczych i konsultingowych,
 • innych jednostkach gospodarczych, administracyjnych i edukacyjnych wymagających wiedzy technicznej i informatycznej.

Kierunek mechanika i budowa maszyn w Łodzi

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków – sprawdź naszą stronę studia techniczne Łódź. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Łódź.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Łodzi.

Sprawdź także treści poświęcone studiom w Łodzi:

Studia w Łodzi

Kierunki studiów w Łodzi

Rekrutacja na studia w Łodzi

Uczelnie Łódź

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia