Kierunki studiów OlsztynnewStudia OlsztynStudia techniczneTOP OlsztynTop studia

Budownictwo w Olsztynie

Na kierunku budownictwo zapoznasz się nowoczesnymi rozwiązaniami stosowanymi w dynamicznym sektorze gospodarki. Poznaj studia na UWM.

Kierunek budownictwo ma w swojej ofercie Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie (studia prowadzi Wydział Geoinżynierii UWM).

Są to studia inżynierskie, po których można się ubiegać o uprawnienia do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w zakresie kierowania robotami budowlanymi i projektowania obiektów budowlanych.

Studenci tego kierunku poznają najnowszą technologię i organizację budownictwa. Uczą się projektowania, wykonawstwa, remontów obiektów budowlanych, nadzorowania i zarządzania procesami budowlanymi, doboru i stosowania materiałów budowlanych, a także kierowania zarówno zespołami ludzi, jak i firmą budowlaną. Podczas studiów uczą się w nowoczesnych laboratoriach, prowadzą ciekawe badania i uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez doświadczoną i wykwalifikowaną kadrę. 

Zgodnie z obowiązującą Ustawą Prawo Budowlane absolwenci studiów I stopnia na kierunku budownictwo, po odbyciu stosownych praktyk, możesz ubiegać się o uzyskanie uprawnień do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie w zakresie kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń oraz projektowania w ograniczonym zakresie.

Absolwenci mogą kontynuować naukę na studiach II stopnia.

Dowiedz się więcej o Wydziale Geoinżynierii na UWM:

Perspektywy zawodowe – w tym zawodzie czeka Cię praca przed komputerem lub na budowie, w wytwórniach budowlanych, w urzędzie, w terenie albo praca we własnej firmie!

Kierunek budownictwo w Olsztynie

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków – sprawdź naszą stronę studia techniczne Olsztyn. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Olsztyn.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Mechatronika w Olsztynie

Studia inżynierskie na kierunku mechatronika to świetna, interdyscyplinarna i przyszłościowa…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Olsztynie.

Studia w Olsztynie

Kierunki studiów w Olsztynie

Rekrutacja na studia w Olsztynie

Uczelnie Olsztyn

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia