Gospodarka przestrzenna – studia w Olsztynie

Interesuje Cię gospodarowanie przestrzenią? Chcesz zdobyć uprawnienia do wykonywania zawodu rzeczoznawcy majątkowego? Chcesz stosować nowoczesne technologie informatyczne i zostać specjalistą Systemów Informacji Przestrzennej? Wybierz gospodarkę przestrzenną!

Studia na kierunku gospodarka przestrzenna prowadzi Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie (Wydział Geoinżynierii UWM). Są to studia inżynierskie, które pozwalają na uzyskanie wiedzy i umiejętności zarządzania oraz organizowania przestrzeni.

W programie studiów duży nacisk położony jest na przedmioty techniczne związane z inżynierią przestrzeni związane ściśle ze specjalnością i specyfiką zdobywanej wiedzy. W grupie przedmiotów specjalnościowych są to przede wszystkim: systemy informacji geograficznej w zarządzaniu przestrzenią, podstawy analiz przestrzennych, modelowanie przestrzeni.

Będziesz mieć do wyboru dwa zakresy studiowania:

  • doradztwo na rynku nieruchomości,
  • planowanie i inżynieria przestrzenna.

Absolwent studiów po zrealizowaniu zakresu doradztwo na rynku nieruchomości ma prawo, po odbyciu stosownych praktyk zawodowych, ubiegać się o uprawnienie zawodowe z zakresu wyceny nieruchomości.

A jak wyglądają perspektywy zawodowe? Zatrudnienie znajdziesz w:

  • jednostkach administracji samorządowej i rządowej;
  • pracowniach projektowych;
  • agencjach rozwoju;
  • agencjach nieruchomości;
  • firmach konsultingowych i doradczych.

Więcej informacji o kierunkach geograficznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia geograficzne Olsztyn. Interesujesz się naukami przyrodniczymi, w szczególności geografią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz –  studia geograficzne w Polsce.

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Olsztynie.

Czytaj również

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Olsztynie:

Studia w Olsztynie

Kierunki studiów w Olsztynie

Rekrutacja na studia w Olsztynie

Uczelnie Olsztyn

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia