Kierunki studiów OlsztynnewStudia geograficzneStudia Olsztyn

Geodezja i kartografia w Olsztynie

Różnorodność technik obserwacyjnych powoduje nieustanny wzrost roli geodety jako tego, który potrafi wszystkie pomierzone dane interpretować, analizować, integrować i prezentować

Studia na kierunku geodezja i kartografia prowadzi Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. Co musisz wiedzieć, zanim podejmiesz decyzję o wyborze tego kierunku?

Różnorodność technik obserwacyjnych powoduje nieustanny wzrost roli geodety jako tego, który potrafi wszystkie pomierzone dane interpretować, analizować, integrować i prezentować. Rozwój technologii pozwolił jednak, aby praca geodety stała się łatwiejsza i bardziej interesująca. Praca w geodezji to podążanie za nowinkami technicznymi, ułatwiającymi codzienne życie. To pasja, która może być realizowana w każdym miejscu. Ziemia, woda, powietrze a nawet kosmos….. to tam umieszcza się urządzenia, których sygnały wykorzystywane są podczas pomiarów.

UWM oferuje:

  • 3,5-letnie studia kończące się uzyskaniem tytułu inżyniera, które doskonale przygotowują do wykonywania zawodu zarówno geodety, jak i rzeczoznawcy majątkowego;
  • wiedzę z zakresu obsługi nowoczesnego sprzętu do pozyskiwania danych;
  • umiejętności przetwarzania, wizualizacji i interpretacji danych z wykorzystaniem narzędzi informatycznych;
  • możliwość korzystania z wyjazdów w ramach programu Erasmus+ oraz uczestnictwa w studenckich kołach naukowych.

Absolwenci tego kierunku znajdą zatrudnienie w jednostkach i specjalistycznych firmach geodezyjnych, geoinformatycznych, budowlanych, drogowych, zajmujących się wyceną i zarządzaniem nieruchomościami, jednostkach administracji rządowej i samorządowej, jednostkach kontrolujących płatności unijne, zarządzających gruntami rolnymi i lasami, przedsiębiorstwach geodezyjno-kartograficznych.

Kierunek geodezja i kartografia w Olsztynie

Więcej informacji o kierunkach geograficznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia geograficzne Olsztyn. Interesujesz się naukami przyrodniczymi, w szczególności geografią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz –  studia geograficzne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Olsztynie.

Studia w Olsztynie

Kierunki studiów w Olsztynie

Rekrutacja na studia w Olsztynie

Uczelnie Olsztyn

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij :

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia