Kierunki studiów OlsztynStudia medyczneStudia OlsztynTOP OlsztynTop studia

Fizjoterapia w Olsztynie

Fizjoterapia w Olsztynie, gdzie studiować? W Olsztynie są dwie uczelnie, które proponują kandydatom studia na tym popularnym kierunku medycznym.

Jeśli zamierzasz studiować kierunek fizjoterapia w Olsztynie skupić swoją uwagę należy na propozycji, którą przygotowała Olsztyńska Szkoła Wyższa oraz Uniwersytet Warmińsko-Mazurski.

Fizjoterapia na OSW w Olsztynie

Niepaństwowa uczelnia przygotowała dla Was studia, które mają profil praktyczny, w związku z czym w procesie kształcenia dużo uwagi przywiązuje się do kształtowania umiejętności i kompetencji profesjonalnego podejścia do pacjenta oraz współdziałania i komunikacji w pracach zespołu leczącego.

Studia na kierunku fizjoterapia trwają 5 lat. Są to studia jednolite magisterskie.

Student fizjoterapii uzyska wiedzę z zakresu medycyny rehabilitacyjnej, w szczególności kinezyterapii, fizykoterapii, diagnostyki funkcjonalnej i planowania rehabilitacji. Celem studiów jest wyposażenie studenta w praktyczne umiejętności wykonywania zabiegów fizykoterapeutycznych, obsługi i działania aparatów do tych zabiegów oraz edukacji pacjentów do dalszego postępowania.

Studenci uzyskują niezbędną wiedzę teoretyczną i praktyczną do pracy z osobami chorymi i niepełnosprawnymi, przede wszystkim z zakresu stosowania czynników naturalnych (fizykalnych) w profilaktyce i leczeniu. Studenci poznają ponadto zagadnienia dotyczące komunikacji z pacjentem oraz zarządzania w ochronie zdrowia.

Absolwenci kierunku mogą podjąć pracę w: podmiotach leczniczych, uzdrowiskach i sanatoriach, placówkach oświatowych i sportowych oraz gabinetach odnowy biologicznej. Przygotowywani są również do pracy z osobami chcącymi poprawić swoją sylwetkę, wydolność i sportowcami (rehabilitacja sportowa).

Wraz ze starzeniem się społeczeństwa oraz wydłużaniem długości życia popyt na usługi rehabilitacyjne i zapotrzebowanie na fizjoterapeutów będzie się zwiększało.

Fizjoterapia na UWM

Państwowy UWM ma już w swojej ofercie kierunek fizjoterapia. Są to studia jednolite magisterskie, z dużą ilością zajęć i praktyk, na których poznasz tajniki diagnostyki funkcjonalnej pacjenta. Nauczysz się również: kwalifikowania, planowania i prowadzenia fizykoterapii, kinezyterapii, masażu, posługiwania się metodami specjalnymi fizjoterapii, a także tworzenia programów fizjoterapii osób z różnymi dysfunkcjami. Wypracujesz także empatyczny sposób komunikowania się z pacjentami.

Po ukończeniu fizjoterapii możesz

  • pracować w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej,
  • realizować się w różnych ośrodkach sportowych,
  • założyć praktykę i prowadzić rehabilitację środowiskową,
  • prowadzić samodzielną działalność gospodarczą.

Kierunek fizjoterapia w Olsztynie

Więcej informacji o kierunkach medycznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia medyczne Olsztyn. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Olsztynie.

Studia w Olsztynie

Kierunki studiów w Olsztynie

Rekrutacja na studia w Olsztynie

Uczelnie Olsztyn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia