Kierunki studiówKierunki studiów OlsztynStudia humanistyczneStudia Olsztyn

Filozofia w Olsztynie

Myślisz o tym, by wybrać studia na kierunku filozofia w Olsztynie? Jak wyglądają perspektywy zawodowe absolwentów filozofii?

Kierunek filozofia ma w swojej ofercie Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie. Studia prowadzi Wydział Humanistyczny UWM.

Filozofia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie (UWM)

Program studiów na kierunku, proponowanym przez UWM w Olsztynie, zakłada kształcenie w zakresie historycznych i współczesnych koncepcji filozoficznych, metod analitycznego i syntetycznego myślenia, interpretacji tekstów i ludzkich zachowań, stawiania pytań, artykułowania i uzasadniania argumentów. W trakcie studiów uczęszczał będzie m.in. na zajęci z design thinking, komunikacji interpersonalnej, psychologii społecznej czy filozofii informacji.

Absolwenci znajdują pracę w sektorach zatrudnienia, w których ceniona jest zdolność krytycznej refleksji, intelektualna plastyczność, kreatywność, umiejętność selekcjonowania informacji, formułowania problemów i konstruowania argumentów: w nauce, mediach, coachingu, wydawnictwach, instytucjach kultury i edukacji, marketingu i public relations, w administracji publicznej i organizacjach pozarządowych, fundacjach i stowarzyszeniach.

Kierunek filozofia w Olsztynie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia humanistyczne Olsztyn. Interesujesz się kulturą, pociąga cię filozofia i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia humanistyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Olsztynie.

Studia w Olsztynie

Kierunki studiów w Olsztynie

Rekrutacja na studia w Olsztynie

Uczelnie Olsztyn

Czemu nie? Podziel się z innymi i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia