UczelnieUczelnie Olsztyn

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, rekrutacja, kierunki studiów

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie ma w swojej ofercie prawie 70 kierunków studiów, w tym takie popularne kierunki, jak prawo, psychologia, informatyka, czy kierunek lekarski.

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie powstał 1 września 1999 roku z połączenia trzech istniejących w Olsztynie szkół wyższych: Akademii Rolniczo-Technicznej, Wyższej Szkoły Pedagogicznej oraz Warmińskiego Instytutu Teologicznego. UWM łączy więc tradycję pięćdziesięcioletniej ART, trzydziestoletniej WSP oraz ponad 450 lat kształcenia teologicznego na Warmii. Historia Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego sięga jednak 1950 roku. 31 maja tego roku powstała pierwsza wyższa uczelnia w Olsztynie – Wyższa Szkoła Rolnicza, którą przemianowano w 1972 r. na Akademię Rolniczo-Techniczną.

Tyle o historii. Ale to, co kandydatów interesuje najbardziej to przygotowana dla nich oferta kierunków studiów. Już wiadomo, że jest bogata i obejmuje wiele atrakcyjnych i popularnych wśród maturzystów kierunków.

Na Uniwersytecie Warmińsko–Mazurskim w Olsztynie studiować można kierunki techniczne, medyczne, humanistyczne, społeczne, prawnicze itp. Na studiach w Olsztynie i Ełku do wyboru blisko 70 kierunków studiów I stopnia i jednolitych magisterskich w języku polskim.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: UWM W OLSZTYNIE – AKTUALNOŚCI, REKRUTACJA NA STUDIA

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia