Kierunki studiów Kielcenewrodzaje studiów KielceStudiaStudia ekonomiczneStudia Kielce

Studia ekonomiczne w Kielcach

Chcesz poznać możliwości studiowania na kierunkach ekonomicznych w Kielcach? Sprawdź studia ekonomiczne oferowane przez kieleckie uczelnie!

Możliwość studiowania na kierunkach ekonomicznych w Kielcach oferuje pięć uczelni: dwie publiczne (Politechnika Świętokrzyska i Uniwersytet Jana Kochanowskiego) oraz trzy niepubliczne – Akademia Nauk Stosowanych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach, Społeczna Akademia Nauk i Staropolska Akademia Nauk Stosowanych w Kielcach. Kieleckie uczelnie państwowe oferują wysoki poziom edukacji, za który są rozpoznawane na terenie Polski, zaś niepubliczne dodatkowo oferują możliwość studiowania w mniejszych grupach zajęciowych kosztem opłat, które trzeba uiścić za studia. Poznaj studia ekonomiczne w Kielcach!

Studia na oferowanych przez kieleckie uczelnie kierunkach, EKONOMIA, FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ oraz MARKETING I BIZNES ELEKTRONICZNY, umożliwiają zdobycie wszechstronnego wykształcenia ekonomicznego, które pozwoli absolwentom pracować na szerokiej gamie stanowisk – od analityka danych finansowych, przez prognozowanie finansowe aż po kierownika grupami pracowników lub menadżera relacjami z klientami.

Ekonomia na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego

Kluczowe treści kształcenia na kierunku ekonomia na UJK określone w przedmiotach podstawowych/kierunkowych dotyczą przedmiotów bezpośrednio związanych z ekonomią. Każda z grup przedmiotów do wyboru ponadto daje studentom możliwość uzyskania, poza umiejętnościami kształtowanymi przez przedmioty podstawowe i kierunkowe, dodatkowej wiedzy i umiejętności właściwych dla danej grupy z zakresu:

  • finansów i bankowości
  • ekonomii przedsiębiorstwa
  • ekonomii rynku globalnego
  • ekonomii społecznej

Ekonomia na Politechnice Świętokrzyskiej

Absolwenci studiów na kierunku ekonomia na PŚk będą przygotowani do wykonywania zawodu ekonomisty – specjalisty w dziedzinie gospodarowania zasobami finansowymi, ludzkimi oraz materialnymi. Mogą prowadzić analizy dostępnych lub tworzonych informacji wspierających podejmowanie racjonalnych decyzji, osadzonych na kanonach nauk ekonomicznych i społecznych, pracować w przedsiębiorstwach, organizacjach i instytucjach, głównie na stanowiskach operacyjnych bądź pomocniczych. Posiadają niezbędną wiedzę i umiejętności do samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej.

Zakresy kształcenia:

  •  analityka działalności przedsiębiorstw
  • finanse przedsiębiorstw

Jeśli interesują Cię propozycje studiów ekonomicznych w Kielcach, wybierz pozycje z poniżej listy i dowiedz się więcej!

Kierunki studiów ekonomicznych w Kielcach 2024

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie studia ekonomiczne Kielce. Chcesz poznać możliwości studiowania na kierunkach ekonomicznych w innych miastach w Polsce? Sprawdź stronę studia ekonomiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Ekonomia w Kielcach

Studia na kierunku ekonomia proponują kandydatom zarówno publiczne kieleckie uczelnie…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Kielcach.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Kielcach:

Studia w Kielcach

Kierunki studiów w Kielcach

Rekrutacja na studia w Kielcach

Uczelnie Kielce

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia