Kierunki studiów Szczecinnewrodzaje studiów SzczecinStudiaStudia chemiczneStudia Szczecin

Studia chemiczne w Szczecinie

Dla zainteresowanych naukami chemicznymi swoją ofertę przygotował Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny ZUT). Proponowane kierunki studiów chemicznych to m.in. INŻYNIERIA CHEMICZNA I PROCESOWA, TECHNOLOGIA CHEMICZNA, CHEMIA.

W publikowanej poniżej liście kierunków chemicznych w Szczecinie uwagę przykuwa jeden fakt. Wszystkie z wymienionych kierunków proponuje kandydatom Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny. Chętni, których interesują studia chemiczne mogą wybierać w programach realizowanych zarówno w języku polskim jak i angielskim.

Przed ostatecznym wyborem kierunku warto na pewno poświęcić więcej czasu na dokładne zapoznanie się ze szczegółami, które skrywa każda z ofert. Warto poznać specjalności oraz oczekiwania, jakie stawia się przed kandydatami.

Chemia na ZUT w Szczecinie

Studia na kierunku chemia, które prowadzi Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, pozwalają zgłębiać wiedzę z zakresu natury i właściwości substancji oraz zachodzących między nimi przemian. Studenci dowiedzą się jakie czynniki mają wpływ na kierunek i szybkość tych procesów. Poznają możliwości praktycznego zastosowania materiałów w wielu gałęziach przemysłu.

Specjalności:

 • chemia ogólna i analityka chemiczna – pokazuje nowoczesne podejście do problemów chemii analitycznej oraz zasad pracy i rygorów jakie muszą być przestrzegane w laboratorium podczas realizacji procesu analizy ilościowej,
 • chemia bioorganiczna – umożliwia ukształtowanie umiejętności praktycznych w zakresie przeprowadzenia syntezy organicznej nowymi technikami, a także doboru techniki i oczyszczenia produktów reakcji.

Perspektywy zawodowe – absolwenci znajdą pracę w:

 • różnych gałęziach przemysłu (chemicznego, farmaceutycznego, kosmetycznego, spożywczego, budowlanego, motoryzacyjnego),
 • specjalistycznych laboratoriach analitycznych (medycznych, kryminalistycznych, biochemicznych, przemysłowych, kontrolno-pomiarowych, itp.),
 • parkach technologicznych,
 • instytucjach związanych z ochroną środowiska (WIOŚ, SANEPID),
 • jednostkach naukowo-badawczych (uczelnie, placówki PAN).

Technologia chemiczna na ZUT w Szczecinie

Z kolei zaś kierunek technologia chemiczna (również propozycja ZUT) łączy wiedzę chemiczną z umiejętnościami inżynierskimi. Pozwala zrozumieć podstawowe zależności i procesy chemiczne i przekształcić je ze skali laboratoryjnej na procesy przemysłowe w wielkiej skali. Dowiesz się jak wytwarzane są gazy techniczne, kwasy, nawozy mineralne. Poznasz procesy uzdatniania wody, oczyszczania ścieków i utylizacji odpadów. Nauczysz się jak produkuje się barwniki, kosmetyki, leki, środki ochrony roślin. Poznasz tworzywa sztuczne, które otaczają Cię w życiu codziennym, a także farby, lakiery i kleje oraz polimery naturalne i biomedyczne.

Perspektywy zawodowe – absolwenci znajdą zatrudnienie w:

 • przemyśle chemicznym, gumowym, spożywczym, farmaceutycznym, kosmetycznym, rafineryjnym, energetycznym,
 • zakładach biotechnologicznych, ciepłowniczych, gospodarki komunalnej, uzdatniania gazu ziemnego, produkcji i przetwórstwa tworzyw sztucznych, oczyszczalniach ścieków, biurach projektowych i przedsiębiorstwach konsultingowych,
 • służbach kontroli środowiska oraz bezpieczeństwa pracy i higieny przemysłowej,
 • jednostkach naukowo-badawczych,
 • innowacyjnych własnych przedsiębiorstwach.


Uzyskaj szczegółowe informacje o chemicznych kierunkach studiów dostępnych dla kandydatów w Szczecinie:

Kierunki studiów chemicznych w Szczecinie 2024

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia chemiczne Szczecin.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Szczecinie.

Interesujesz się naukami ścisłymi, bawią cię działania w laboratoriach, cieszą eksperymenty i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia chemiczne w Polsce.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Szczecinie:

Studia w Szczecinie

Kierunki studiów w Szczecinie

Rekrutacja na studia w Szczecinie

Uczelnie Szczecin

Podziel się z innymi i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia