Kierunki studiówKierunki studiów SzczecinStudia chemiczneStudia Szczecin

Inżynieria chemiczna i procesowa w Szczecinie

Studia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa proponuje kandydatom w Szczecinie Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny.

Inżynieria chemiczna i procesowa stanowi pomost łączący chemię z realnym światem na zewnątrz laboratorium. Inżynierowie chemicy znajdują metody powiększania procesów od skali laboratoryjnej do skali przemysłowej.

Bazując na znajomości zjawisk fizycznych, chemicznych i biologicznych wymyślają, projektują, rozwijają oraz udoskonalają procesy i produkty. Ich praca pozwala na rozwiązanie występujących w życiu codziennym i przemyśle zagadnień inżynierskich, które pozwolą na zmniejszenie zapotrzebowania energetycznego, emisji zanieczyszczeń oraz zapewniają pożądaną jakość produktu.

Inżynieria chemiczna i procesowa to przede wszystkim wiedza o procesach i urządzeniach w instalacjach przemysłowych, umiejętność projektowania i nadzoru funkcjonowania instalacji przemysłowych. Inżynier chemik i inżynier procesu zajmuje się opracowywaniem nowych procesów, projektowaniem aparatury i instalacji do realizacji procesów, sterowaniem procesem lub udoskonalaniem procesów.

Inżynieria chemiczna i procesowa – ZUT

Inżynierowie, absolwenci kierunku inżynieria chemiczna i procesowa, zajmują się przemianami fizycznymi i chemicznymi (takimi jak reakcje chemiczne i biochemiczne, procesy przenoszenia pędu, ciepła i masy) w różnej skali, tzn. na poziomie molekularnym (jak cząsteczki reagują), na poziomie procesu (jak zachodzą przemiany w aparacie), na poziomie instalacji (jak procesy mogą być powiązane ze sobą) oraz na poziomie globalnym (logistyka, zarządzanie, środowisko). Potrafią wykorzystać projektowanie numeryczne do modelowania zjawisk występujących w instalacjach przemysłowych przy zastosowaniu nowoczesnych narzędzi w postaci symulatorów procesowych i kodów numerycznej mechaniki płynów typu CFD.

Studia dla kandydatów przygotował Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT.

Kierunek inżynieria chemiczna i procesowa w Szczecinie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia chemiczne Szczecin. Interesujesz się naukami ścisłymi, bawią cię działania w laboratoriach, cieszą eksperymenty i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia chemiczne w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Szczecinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Szczecinie:

Studia w Szczecinie

Kierunki studiów w Szczecinie

Rekrutacja na studia w Szczecinie

Uczelnie Szczecin

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia