Kierunki studiówKierunki studiów SzczecinStudia chemiczneStudia Szczecin

Chemia – studia w Szczecinie

Chcesz studiować przyszłościowy kierunek studiów w Szczecinie? Pomyśl o kierunku chemia. Sprawdzamy, które uczelnie oferuję te studia w Szczecinie.

W Szczecinie kierunki chemiczne obecne są w ofercie jednej uczelni państwowej. Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie proponuje kandydatom inżynierskie studia I stopnia na kierunku chemia.

Kierunek chemia na ZUT w Szczecinie

Studia na kierunku chemia łączą wiedzę z zakresu nauk chemicznych i przyrodniczych oraz inżynieryjno-technicznych z umiejętnościami praktycznymi dzięki czemu jako jedne z nielicznych w Polsce kończą się uzyskaniem tytułu inżyniera.

Kandydat nie tylko wzbogaci swoją wiedzę w zakresie szeroko pojętej chemii nieorganicznej (chemia ciała stałego, materiały ceramiczne, metody syntezy związków nieorganicznych), organicznej (chemia produktów naturalnych, projektowanie związków biologicznie czynnych), czy analizy instrumentalnej (metody analizy termicznej, analizy związków bioorganicznych), ale pozna również typowe technologie inżynierskie stosowane w różnych laboratoriach w przemyśle chemicznym.

Duży udział zajęć aktywizujących, takich jak praca indywidualna czy zespołowa w laboratorium umożliwią nabycie szeregu niezwykle przydatnych w przyszłej pracy zawodowej umiejętności wykonywania prostych analiz ilościowych, interpretowania wyników i wyciągania wniosków oraz ponoszenia odpowiedzialności za powierzone do realizacji zadania czy wpływu podejmowanych decyzji na otoczenie.

Nabyta w trakcie studiów wiedza umożliwia rozwiązywanie problemów z zastosowaniem nowoczesnych narzędzi inżynierskich, planowania i opracowywania wyników eksperymentów oraz projektowania i sterowania procesami laboratoryjnymi i przemysłowymi.

Kierunek chemia to szansa na zdobycie najbardziej wszechstronnej i uniwersalnej wiedzy chemicznej spośród wszystkich kierunków chemicznych. Są przecież jeszcze takie kierunki chemiczne w Szczecinie jak np. inżynieria chemiczna i procesowa, technologia chemiczna.

Kierunek chemia w Szczecinie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia chemiczne Szczecin. Interesujesz się naukami ścisłymi, bawią cię działania w laboratoriach, cieszą eksperymenty i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia chemiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Szczecinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Szczecinie:

Studia w Szczecinie

Kierunki studiów w Szczecinie

Rekrutacja na studia w Szczecinie

Uczelnie Szczecin

Czemu nie? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia