Kierunki studiów Szczecinnewrodzaje studiów SzczecinStudiaStudia humanistyczneStudia Szczecin

Studia humanistyczne w Szczecinie

Typowo humanistyczne kierunki studiów znajdziecie na Uniwersytecie Szczecińskim. Listę poniżej uzupełniają kierunki filologiczne i historyczne. Na pewno warto sprawdzić również, jakie studia społeczne znaleźć można na szczecińskich uczelniach państwowych i niepaństwowych

Kandydaci na studia humanistyczne w Szczecinie, obierając na swój cel humanistyczne kierunki studiów, powinni zdecydowanie swoje pierwsze kroki skierować na Uniwersytet Szczeciński. To właśnie ta uczelnia wykształci przyszłych historyków, archeologów, specjalistów od wojskowości, nauk filozoficznych, czy pisarzy.

Studia pisarskie na Uniwersytecie Szczecińskim

Studia pisarskie pozwalają przygotować się do zawodu literata oraz do intensywnej aktywności w sferze kultury artystycznej. Student uzyskuje wiedzę i umiejętności w zakresie literaturoznawstwa, w tym ze znajomości faktów, zjawisk i teorii wyjaśniających zależności między literaturą, kulturą/cywilizacją a społeczeństwem.

Na tych studiach nauczysz się:

  • identyfikować dzieła literackie i krytycznoliterackie,
  • analizować, interpretować oraz wartościować cudze dzieła literackie i krytycznoliterackie,
  • prezentować kompetencje społeczne istotne dla wykonywania zawodów związanych z tworzeniem dzieł literackich i krytycznoliterackich oraz planowym i systematycznym udziałem w życiu kulturalnym.

Perspektywy zawodowe – absolwenci znajdą pracę w:

  • zawodach, w których konieczna jest znajomość sztuki pisarskiej, np. w zawodzie pisarza, scenarzysty, blogera, reportażysty,
  • charakterze pracownika mediów, np. krytyka artystycznego, eseisty, redaktora w czasopismach i mediach internetowych,
  • wydawnictwach literackich,
  • działach literackich teatru, radia, telewizji,
  • domach kultury,
  • różnych sektorach gospodarki (kultura, administracja, szkolnictwo).

Dowiedz się więcej o interesujących Cię humanistycznych kierunkach studiów w Szczecinie, wybierając pozycje z listy poniżej.

Kierunki studiów humanistycznych w Szczecinie 2024

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia humanistyczne Szczecin. Interesujesz się kulturą, pociąga cię filozofia i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia humanistyczne w Polsce.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Szczecinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Szczecinie:

Studia w Szczecinie

Kierunki studiów w Szczecinie

Rekrutacja na studia w Szczecinie

Uczelnie Szczecin

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij:

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia