Studia chemiczne w Białymstoku

Studia typowo chemiczne oferuje wyłącznie Uniwersytet w Białymstoku (Wydział Chemii UwB). Proponowany na uczelni kierunek studiów to CHEMIA. Warto również zwrócić uwagę na propozycję kierunku jakość i bezpieczeństwo środowiska.

Interesują Cię nauki ścisłe, a szczególnie chemia? Studia chemiczne otwierają przed absolwentami całkiem szerokie perspektywy zawodowe.

Chemia na Uniwersytecie w Białymstoku

Chemia jako kierunek proponowany przez Uniwersytet w Białymstoku, dokładniej Wydział Chemii UwB, to studia w dużej mierze praktyczne. Zajęcia laboratoryjne gwarantują zdobycie umiejętności wysoko cenionych na rynku pracy. Absolwenci kierunku chemia uzyskują ogólne wykształcenie w zakresie nauk ścisłych. Posiadając solidną wiedzę teoretyczną i praktyczne umiejętności z zakresu chemii oraz rozwiniętą w czasie studiów umiejętność samokształcenia, mogą łatwo dostosować się do wymagań rynku pracy.

Specjalności:

  • Chemia kryminalistyczna,
  • Chemia medyczna,
  • Chemia nanomateriałów,
  • Chemia kosmetyczna,
  • Chemia (o profilu ogólnym).

Dowiedz się więcej o propozycjach chemicznych kierunków studiów dostępnych w Białymstoku, korzystając z linków na poniższej liście.

Kierunki studiów chemicznych w Białymstoku

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia chemiczne Białystok. Interesujesz się naukami ścisłymi, bawią cię działania w laboratoriach, cieszą eksperymenty i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia chemiczne.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Białymstoku.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Białymstoku:

Studia w Białymstoku

Kierunki studiów w Białymstoku

Rekrutacja na studia w Białymstoku

Uczelnie Białystok

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia