Ceramika w Krakowie

Zdobądź wiedzę i umiejętności z zakresu wytwarzania i analizy surowców oraz produktów ceramicznych, z uwzględnieniem historii ceramiki i prowadzenia prac konserwatorskich.

Kierunek ceramika ma w swojej ofercie studiów Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Studenci tego kierunku zdobywają wiedzę m.in. z zakresu podstawowych zagadnień fizyki, chemii, termodynamiki; surowców ceramicznych, historii ceramiki, materiałów do zastosowań w pracach konserwatorskich itp.

Absolwenci będą potrafili m.in. stosować zasady zrównoważonego rozwoju w zakresie technologii ceramicznych, wytwarzać produkty ceramiczne, prowadzić procesy technologiczne, stosować metody badań fizykochemicznych do identyfikacji materiałów ceramicznych, szklistych i kompozytowych, czy też projektować produkty o założonej strukturze i właściwościach użytkowych.

Praktyki zawodowe trwają 4-6 tygodni w czasie letniej przerwy po szóstym semestrze studiów stacjonarnych I stopnia.

Perspektywy zawodowe – absolwenci mogą pracować:

  • w przemyśle ceramicznym, szklarskim, materiałów budowlanych, ogniotrwałych, a także w firmach o profilu artystycznym i zdobniczym zajmujących się projektowaniem i wytwarzaniem produktów/wyrobów ceramicznych,
  • jako specjaliści od wzornictwa i funkcjonalności wyrobów, technologii ceramicznych i materiałowych, projektowania materiałów, modelowania procesów technologicznych,
  • jako kierownicy projektów, specjaliści ds. technologii wyrobów ceramicznych,
  • jako konsultanci z zakresu wzornictwa i projektowania przemysłowego wyrobów ceramicznych i szklarskich,
  • jako kierownicy własnej działalności gospodarczej,
  • jako nauczyciele (po ukończeniu kursu dydaktycznego) w szkołach lub pracownicy naukowo – dydaktyczni na uczelniach wyższych i w instytutach naukowo-badawczych,
  • miejscem pracy dla absolwenta kierunku ceramika może być także agencja reklamowa lub firma zajmująca się tworzeniem wizualnym produktu lub marki, a także firma zajmująca się konserwacją i rewitalizacją obiektów zabytkowych.

Więcej o kierunku przeczytasz: CERAMIKA, Akademia Górniczo – Hutnicza w Krakowie

Dowiedz się więcej o studiach, kierunkach, rekrutacji – Akademia Górniczo – Hutnicza w Krakowie

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków technicznych – sprawdź naszą stronę studia techniczne Kraków. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Krakowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Krakowie:

Studia w Krakowie

Kierunki studiów w Krakowie

Rekrutacja na studia w Krakowie

Uczelnie Kraków

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia