Kierunki studiówKierunki studiów BiałystokStudia BiałystokStudia przyrodniczeStudia ścisłe

Jakość i bezpieczeństwo środowiska – Uniwersytet w Białymstoku

Studiując kierunek jakość i bezpieczeństwo środowiska, będziesz miał możliwość zdobycia interdyscyplinarnej wiedzy dotyczącej procesów fizycznych, chemicznych i biologicznych zachodzących w środowisku przyrodniczym.

Na studiach poznasz nowoczesne metody monitoringu środowiska, zwracając szczególną uwagę na czynniki chemiczne, a także uzyskasz wiedzę o niekonwencjonalnych źródłach energii przyjaznych środowisku.

Gdzie pracują absolwenci kierunku Jakość i bezpieczeństwo środowiska?

Zazwyczaj absolwenci podejmują pracę w:

  • w instytucjach ochrony środowiska np. w urzędach administracji państwowej,
  • w specjalistycznych laboratoriach instytucji monitorujących i nadzorujących stan środowiska (np. WIOŚ, Sanepid, IMGW, RDOŚ),
  • w przedsiębiorstwach produkcyjnych, zakładach zajmujących się zagospodarowaniem odpadów,
  • w firmach wykonujących ekspertyzy środowiskowe oraz promujących walory przyrodnicze w ramach własnej działalności gospodarczej,
  • w organizacjach pozarządowych zajmujących się szeroko rozumianą ochroną środowiska.

Więcej informacji o kierunkach przyrodniczych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia przyrodnicze Białystok. Interesujesz się przyrodą, ochroną środowiska i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia przyrodnicze.

Więcej informacji o kierunkach ścisłych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia ścisłe Białystok. Interesujesz się matematyką, fizyką a może astronomią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia ścisłe.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Białymstoku.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Białymstoku:

Studia w Białymstoku

Kierunki studiów w Białymstoku

Rekrutacja na studia w Białymstoku

Uczelnie Białystok

Materiały; opis kierunku na stronie Uczelni

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia