Studia chemiczne w Katowicach

Osoby zainteresowane studiami chemicznymi w Katowicach powinny zapoznać się z ofertą uczelni państwowych, na których prowadzony jest ten rodzaj studiów. Dwie uczelnie: Uniwersytet Śląski oraz Politechnika Śląska przygotowały ciekawe propozycje dla tegorocznych maturzystów.

Na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych UŚ uczelnia proponuje dwa kierunki studiów o profilu chemicznym. Są to: chemia oraz technologia chemiczna. Swoje studia chemiczne posiada również w ofercie Politechnika Śląska. (np. Wydział Chemiczny PŚ).

Kierunki studiów chemicznych w Katowicach

Tak wygląda lista kierunków na studiach I stopnia z ofert obu uczelni.

  • CHEMIA, Politechnika Śląska w Gliwicach
  • TECHNOLOGIA CHEMICZNA, Politechnika Śląska w Gliwicach
  • CHEMIA, Uniwersytet Śląski w Katowicach
  • TECHNOLOGIA CHEMICZNA, Uniwersytet Śląski w Katowicach

Studia chemiczne na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach:

W trakcie studiów studenci prowadzą badania z zastosowaniem nowoczesnej aparatury, poznają sposoby analizy materiałów z wykorzystaniem różnych technik instrumentalnych, takich jak np. chromatografia czy spektroskopia. Studenci mogą realizować swoje zainteresowania uczestnicząc już od pierwszego roku w badaniach naukowych prowadzonych przez nauczycieli akademickich oraz biorąc aktywny udział w pacach koła naukowego. Istotnym elementem procesu kształcenia jest także obowiązkowa praktyka zawodowa (4 tygodnie), której celem jest rozwijanie, sprawdzenie, oraz praktyczne wykorzystanie wiedzy i umiejętności zdobytych przez studenta podczas studiów. Ponadto praktyki te pozwalają studentom poznać aktualne potrzeby zawodowe rynku pracy,

Opisy kierunków, więcej informacji o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: studia chemiczne Katowice. Interesujesz się chemią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia chemiczne w Polsce.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Katowicach:

Studia w Katowicach

Kierunki studiów w Katowicach

Rekrutacja na studia w Katowicach

Uczelnie Katowice

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia